“Başbakan, Kadıköy fobisinden kurtulmalıdır…”

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Başbakan Erdoğan’ın Pazar günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda yaptığı konuşmada Kadıköy’deki bir duvar yazısını örnek gösterdiği ve “Bu sloganı asla unutmayın” diyerek Kadıköylüleri konu ettiği konuşmasına yanıt verdi.

Kadıköylüler adına verdiği yanıtta, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Kadıköylüleri hedef göstermesini eleştiren Başkan Öztürk, “Başbakan Kadıköy fobisinden kurtulmalıdır” dedi. Öztürk, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Kimin tarafından yazıldığı bilinmeyen bir duvar yazısıyla kimsenin Kadıköylüleri töhmet altında bırakmaya hakkı yok. Kadıköy, yüzyıllardır her kültürün birlikte yaşadığı bir kent olmuştur. Kadıköylülerin tavrı her zaman demokrasiden, özgürlükten, eşitlikten yana olmuştur ve olacaktır. Bu kültürü yok sayarak, kimse Kadıköylüleri hedef gösteremez. Gezi olaylarının başından beri Kadıköy’de de yapılan protesto gösterileri hep demokratik yapıda geçti. Kadıköy halkına gösterdikleri sağduyudan ve provokasyonlara itibar etmedikleri için öncelikle ben teşekkür ederim.”

“KADIKÖYLÜLER DEĞERLERİNDEN HİÇBİR ZAMAN VAZGEÇMEZ…”

Gezi olayları sırasında yapılan taşkınlıklara en başta Kadıköylülerin müdahale ettiğini kaydeden Öztürk, şunları söyledi: “Kadıköylüler, küçük grupların peşine takılıp temel değerlerinden hiçbir zaman vazgeçmez. Kadıköylüler adına Başbakan’a tavsiyemiz, öncelikle herkesi düşman gibi görmemesi ve ötekileştirmemesidir. Başbakan, artık bir şekilde Kadıköy fobisinden kurtulmalıdır.”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...