Başbakan Ataşehir’de…

BASBAKAN ERDOGAN

Haftaya başlarken evinden çıkan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ataşehir’e gelerek inşaatı devam eden Mimar Sinan Cami inşaatı çalışmalarını yerinde inceledi. Daha sonra, Batı Ataşehir Şirin Taksi Durağı’ndaki taksicileri ziyaret ederek, onlarla sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Ardından ise, Ataşehir’de binlerce konut inşaatı gerçekleştiren müteahhit Ali Ağaoğlu ile görüşen Başbakan, konut sektörü hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Gazetecilerin görüntü almalarına izin verilen sohbette, basın mensuplarına Fransız meclisinde kabul edilen ve bugün senatoda oylanacak sözde Ermeni soykırımının inkârını suç sayan yasa teklifine ilişkin olarak sorular üzerine Erdoğan, şunları söyledi:

“Temennim odur ki, senato Fransa’yı kendi değerleriyle çatışan bir ülke konumuna düşürmez. Şu anda görüştükleri konu, Fransa’nın özgürlükleri konusunda bugüne kadar iddialı oldukları başlıkların inkârı haline gelmektedir. Bu bir defa düşünce özgürlüğüne tamamen ters bir tartışmadır. Sadece Mayıs ayında yapılacak seçime yönelik bir yatırımdır.

Ama görüyoruz işte, on binlerce kardeşimiz, soydaşımız Türkler, Paris’te bir araya geldiyse, bu geleceğe yönelik ne gibi bir yankı uyandıracağını ortaya koymaktadır. Yani bu on binler, yarın yüz binler olabilir. Çünkü yapılan insan haklarına aykırıdır. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ne aykırıdır. Uluslararası ilişkiler açısından Fransa-Türkiye ilişkilerine aykırıdır. Bu kadar basit siyasi hesaplar uğruna tarihçilerin vermesi gereken bir kararı, tarihçilerin alması gereken bir kararı, kalkıp da burada Sarkozy’nin kendi siyasi hesapları için alması anlaşılır değil. Dolayısıyla bugün alınacak karara göre, bizim de vereceğimiz başka bir karar var.”

BASBAKAN ERDOGAN

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fransız meclisinde kabul edilen ve senatoda oylanacak sözde Ermeni soykırımının inkârını suç sayan yasa teklifine ilişkin olarak, temennisinin senatonun Fransa’yı kendi değerleriyle çatışan bir ülke konumuna düşürmemesi olduğunu belirtti…

2

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Marea Sea Food

Baş döndürücü lezzetlerin adresi; Marea Sea Food

Farkını ancak ziyaret ettiğinizde anlayabileceğiniz lezzet noktaları arasında yer alan Ataşehir Marea Sea Food, sadece muhteşem dekorasyonu ile ...