“Barışa her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var!”

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” sözünü 2016 yılı mottosu olarak belirlediklerini açıklayan SKAL International Marmara Kulübü Başkanı Murat Yumak; “Türkiye olarak, dünya olarak barışa her zamankinden daha fazla ihtiyacımızın olduğu bir dönem yaşıyoruz” dedi.

Murat Yumak: “Türk turizminin içinde bulunduğu kriz ortamının ana yaratıcısı, ülkemizin karşı karşıya olduğu terör tehditidir.”

“TURİZM, BU OYUNLARI DEŞİFRE ETMENİN EN TEMİZ YOLUDUR”…

Ulu Önderimiz Atatürk’ün insanlığa armağanı olan “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” sözünü SKAL Marmara’nın 2016 yılı mottosu olarak belirlediklerini dile getiren Murat Yumak; “Son yıllarda güzel ülkemizin üzerinde oynanmakta olup, bir yandan da geliştirilmeye çalışılan savaş ve ayrıştırma planları artık açıkça yapılmaktadır. Turizm ise bu oyunları deşifre etmenin en temiz yoludur. Dünya Turizm Profesyonelleri Örgütü’nün bir şubesi olan SKAL International Marmara’nın mottosu olarak belirlediğimiz ‘PEACE AT HOME, PEACE  IN THE WORLD’ ile bazı değerleri tekrar hatırlamamıza ve hatırlatmamıza katkı sağlayacağımıza inandığım için önerdim ve kabul gördü” şeklinde konuştu.

2016 yılı ile birlikte SKAL International Marmara Kulübü Başkanlığı’na seçilen, aynı zamanda TUROB ve POYD gibi kurumların da yönetiminde olan Murat Yumak; “Motto olarak belirlediğimiz ‘PEACE AT HOME, PEACE IN THE WORLD’ ile bazı şeyleri daha iyi anlatabileceğimizi düşünüyorum” dedi…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...