Barış Manço’ya doğum gününde sevgi seli!..

“Gerçek barışın” ve sevginin adıydı. Tüm dünya alkışladı onu, adı gibi güzeldi; kişiliğiyle, karakteriyle… Kibar bir Kadıköy beyefendisi, tel tel saçlarıyla da şık! Her kelimede bal dökülürdü dudaklarından, Modalı Barış’ın… Barış Manço’yu bir kez daha andık bugün, doğum gününde; doğa ise sürpriz yaptı, meşhur “domates biber patlıcanların” üzerine karlar yağdı.

Şarkılarıyla sahnelerin, stüdyo programlarıyla gönüllerin, birçok ülkeyi gezerek dünyanın sevgilisi hale gelen Barış Manço aramızdan ayrılalı 16 yıl oldu. 2 Ocak günü ise efsane ismin doğum günü olarak her yıl kutlanıyor. Bu yıl 73. doğum gününde en çarpıcı görüntüler, Manço’nun Moda’da Kadıköy Belediyesi tarafından “adeta müzeye çevrilen” evinde yaşandı.

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN KADIKÖY’E AKIN ETTİLER…

Sabah saatlerinden itibaren Barış Manço Evi’ne gelmeye başlayan sevenleri, duygu dolu anlar yaşadı. Efsane ismin eşi Lale Manço, oğulları Doğukan ve Batıkan Manço’nun da katılım gösterdiği anlarda, ilk defa “Baba Bizi Eversene” filmindeki 1949 model klasik otomobil de görücüye çıktı. Gün içerisinde Türkiye genelinden gerek toplu taşıma araçları, gerekse de özel araçlarla Moda’ya gelen Manço hayranları, anılar ve özlemle dolu bir gün geçirdi.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...