Barış Manço 15. yıldönümünde Kadıköy’de anılıyor…

Sesi Kadıköy Moda’dan dünyaya yayılan Türkiye’nin unutulmaz evrensel sanatçısı Barış Manço, 15. ölüm yıldönümünde özlemle anılıyor. Kadıköy Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinlikler kapsamında Manço’nun evi, hayatını kaybettiği 31 Ocak gecesi saat 24.00’e kadar ziyarete açık tutulacak ve ücretsiz gezilebilecek.

Kadıköy Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kadıköy’ün gözbebeği Manço’yu bir dizi etkinlik ile anacak. 1999 yılının 31 Ocak gecesi hayatını kaybeden Manço için  düzenlenen anma etkinlikleri kapsamında, Belediye’nin dört yıl önce restore edip ziyarete açtığı Yusuf Kamil Paşa Sokak 81300 Moda adresindeki evi, 31 Ocak Cuma günü gece saat 24.00’e kadar açık olacak. Gün boyu açık olacak Barış Manço Evi, ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. 

MANÇO AİLESİ’NİN KATILIMI İLE ANMA GECESİ DÜZENLENECEK…

Kadıköy Belediyesi, 01 Şubat Cumartesi gecesi ise Kozyatağı Kültür Merkezi’nde bir anma gecesi düzenliyor. Saat 20.00’de başlayacak ücretsiz etkinliğe, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ve Barış Manço’nun ailesi de  katılacak. Eşi Lale Manço ile çocukları Doğukan ve Batıkan Manço’nun seyirciyle söyleşisi ile başlayacak etkinlikte, Başkan Öztürk de bir konuşma yapacak.

BALMUMU HEYKELİ İLK KEZ SEVENLERİYLE BULUŞACAK…

Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi Korosu’nun sahne alarak  Manço’nun en çok sevilen şarkılarından “Arkadaşım Eşşek” şarkısını seslendireceği gece, 24 Ayar Müzik Grubu’nun  Manço’nun şarkılarından oluşan konseri ile devam edecek. Gecenin sürprizi ise, heykeltıraş Murat Daşkın’ın silikon kullanarak yaptığı Barış Manço Heykeli olacak. Gerçek boyutlarda yapılan bu heykel, ilk kez bu etkinlikte seyirci karşısına çıkacak. Etkinlik boyunca sahnede olacak Barış Manço Heykeli, daha sonra Barış Manço Evi’ne götürülecek.

BARIŞ MANÇO VAPURU İLE YOLCULUK…

Barış Manço’yu anma etkinlikleri, 02 Şubat Pazar günü ise kabir ziyaretiyle devam edecek. “Barış Manço” adlı Şehir Hatları vapuru, saat 10.30’da Kadıköy’deki Beşiktaş İskelesi’nden hareket ederek, saat 11.00’de Kabataş İskelesi’ne uğrayacak ve 11.30’da Kanlıca İskelesi’ne yanaşacak. Manço’yu Kanlıca’daki mezarı başında anacak olan ailesi ve sevenleri, saat 13.00’de aynı vapurla dönecek. Dileyen herkes bu yolculuğa katılabilecek.

sporvitrini

Hakkında İrem Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...