Bakanlığa engel yok!

Engelliler Haftası ile girmiştim yazıya. Gördüğünüz gibi bu yazıda bile engelliler engellendi. Oysa engelliler, sosyal devlete bir emanettir.

Engelliler Haftası’ndayız. Fakat biraz güme gidiyor gibi bu sene. Malüm, gündem kalabalık! MHP karışık… Kurultay istemeyenler, isteyenlere karşı. Muhaliflerin başını çeken Akşener, yüksek bir arzu ve coşkuyla evet derken; her şeye karşı çıkan Bahçeli, “Yiğit lakabıyla anılır” diyor ve “Mr. No” lakabına sadakatle bağlı kalıyor.

Gündemi yalnızca MHP bile yeterince doldururken, Ak Parti’den ise daha büyük bir bomba düştü ajanslara. Aylardır kurultay kararı alamayan MHP’ye nazire yaparcasına, bakın kurultay öyle yapılmaz böyle yapılır dercesine, yıldırım gibi karar alarak 22 Mayıs’ta olağanüstü kongre yapıyor Ak Parti. Tabii iktidar partisinin kongre yapması, muhalefetten daha fazla ses getiriyor.

Kolay mı Genel Başkan değişiyor, Başbakan değişiyor, Bakanlar değişiyor, MYK değişiyor, MKYK değişiyor. Yani yeni bir sayfa açılıyor. Belki de pek yakında sistem değişecek. Fiili durum resmiyete kavuşacak. Yepyeni Başbakan adaylarımız var. Hiç şüphesiz, hepsi birbirinden değerli, hepsi iyi yetişmiş kıymetli devlet adamları. Sonuçta içlerinden biri seçilecek. Bu diğerlerinin haketmediği anlamına gelmez.

Siyaset, uzun soluklu bir iştir. Geçmişte “Muhtar bile olamaz” denilen Recep Tayyip Erdoğan, bugün ülkemizin halk oyuyla seçilmiş Cumhurbaşkanı’dır. Esas olan birlik beraberliktir. Yardımcılarının ve ekibinin kalitesi, kalibresi, iyi niyet ve samimiyeti belirler baştakinin başarısını.

Gündeme Ak Parti ve MHP böylesine damga vurunca, zaten kayıp olan CHP iyice düştü gündemden. Gündem olabilmek için, Türkiye Cumhuriyeti’nin ana muhalefet lideri Kılıçdaroğlu’nun “Kan dökmeden başkanlık sistemini gerçekleştiremezsiniz” diyerek, kandan medet umar hale gelmesini hiç yakıştıramıyor, kendisini yüce milletimize havale ediyorum.

Engelliler Haftası ile girmiştim yazıya. Gördüğünüz gibi bu yazıda bile engelliler engellendi. Oysa engelliler, sosyal devlete bir emanettir. Aynı şekilde medeni topluma bir emanettir. Onlar özel hizmete ihtiyaç duyuyor ve bunu hakediyor. Bence müstakil bir bakanlığı da hakediyorlar.

Engelli Bakanlığı’na engel yok. Tam zamanı…

Veli DALBUDAK

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

betul-ceylan

10 adımda metabolizmanızı hızlandırın

Aslında sağlıklı beslenme ve metabolizmayı hızlandırmak tahmin ettiğinizden kolay desem 🙂 Bazal metabolizma hızı bir insanın fiziksel aktivite ...