“BAK Kadıköy” afet eğitimini camiye taşıdı…

Olası bir İstanbul depremine karşı mahallelerde afet eğitim seminerleri veren Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı “BAK Kadıköy”, afet eğitimini camiye taşıdı. Belediye Arama Kurtarma Ekibi, cami imamının isteği üzerine Sahrayicedid Mustafa Nazmi Ersin Cami cemaatine, cami içinde afet eğitimi verdi.

Kadıköy bünyesinde toplum tabanlı bilinçlendirme eğitimlerine devam eden BAK Kadıköy, Mustafa Nazmi Ersin Cami İmamı Ersan Karslı’nın talebi üzerine cemaate afet konusunda bilinçlendirme, afet öncesi ve sonrası neler yapılacağına ilişkin dersler anlattı.

TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ VERİLDİ…

Bir saat süren “Temel Afet Bilinci” eğitiminde; evde deprem afet planı yapılması, deprem çantası hazırlanması, dışarıda toplanma yeri belirlenmesi ve şehir dışında bir yakının aile üyeleri arasında iletişim kişisi olarak belirlenmesi gerektiği, slayt ve görsel destekler ile anlatıldı.

TALEP GELİRSE BAŞKA CAMİLERDE DE EĞİTİM VERİLECEK…

Afet eğitimini ilgi ile izleyen cami cemaati çeşitli sorular sorarak, depremden korunma konusunda bilgiler aldılar. Daha önce de iki camide afet eğitimi verdiklerini kaydeden Belediye Arama Kurtarma Takımı BAK Kadıköy’ün Ekip Lideri Hakan Özdemir, Kadıköy’de 2005 yılından beri sivil toplum kuruluşlarına, okullara ve derneklere eğitimler verdiklerini; ancak cami cemaatinin talebi üzerine camiye de gelerek, cemaate yerinde deprem ve afetten korunma yollarını anlattıklarını kaydetti. Özdemir, talep gelirse başka camilere de namaz öncesi eğitim için gitmeye hazır olduklarını söyledi.

Hakkında İrem Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

felsefe seminerleri

Kadıköy’de çocuklara özel felsefe seminerleri

Kadıköy Belediyesi, geçtiğimiz yıl Caddebostan Kültür Merkezi’nde başlattığı felsefe seminerlerini ilçenin farklı kültür merkezleri ve atölyelerine taşıdı. Belediyenin üniversitelerle işbirliği halinde düzenlediği yetişkinler için felsefe ...