“Bahar-ı Sencide” Sergisi açıldı…

5

Sencide Sanat Atölyesi’nin ilk çalışma yılı sonrası “Bahar-ı Sencide” adını verdiği sergisi, 9 Nisan Pazartesi günü Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Basın Müzesi Sanat Galerisi’nde açıldı.

250 kişinin hazır bulunduğu açılışta, Sencide Sanat Atölyesi’nde bir yıl içinde proje grubu, öğrenciler ve eğitmenlerin ürettiği tezhip, hat, minyatür ve kalemişi dalında 91 eser sergilenirken; suluboya resim tekniğinden 15 eser, bilimsel bitki çizimi dalında ise öğrencilerin ürettiği 74 eser sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sencide Sanat Atölyesi Yönetmen ve Eğitmenleri Oya Güray ile Harun Yılmaz; “Bir yılda bu kadar eser üreten öğrencilerimiz ile birlikte çok çalıştık. Hepsi birbirinden değerli eserler ile sanatseverlerin huzuruna çıkmaktan çok mutluyuz. Kursiyerlerimizi kutluyoruz” dediler.

Babadan  & Oğula Fotoğraf Sergisi büyük ilgi gördü…

Kadıköy’e emek vermiş eski gazetecilerden Teoman Güray ve oğlu Mete Güray’ın 140 fotoğrafının yer aldığı “Babadan & Oğula Fotoğraf Dünyası Sergisi” de, 9 Nisan Pazartesi günü Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Basın Müzesi Galerisi’nde açıldı. Sergide, baba ile oğlunun deklanşöründen yakalanan yaşam, manzara, insan, çiçek ve hayvan gibi konu fotoğrafları yer alıyor.

Her iki sergi de, 27 Nisan 2012 tarihine kadar 10.00-18.00 saatleri arasında, Pazar ve 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı dışında gezilip görülebilecek.

2

Tezhip, hat, minyatür, kalemişi öğrenci ve eğitmenleri birarada…

3

Tezhip, hat ve suluboya resim tekniği eğitmenleri Tolga Ayvazlar ile Oya Güray, birlikte ürettikleri “Sultan’ın Gözyaşı” adlı eser önünde…

4

Bilimsel Bitki Çizimi yönetmen, eğitmen ve öğrencileri, sergi açılışında birarada…

1

6

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

holokost-ile-yuzyuze-sergisi-24-ocak-ta-acilacak

“Holokost ile Yüzyüze” sergisi, 24 Ocak’ta açılacak

Yusuf Tolga Ünker‘in siyah-beyaz Holokost fotoğraflarını renklendirerek hazırladığı “Holokost ile Yüzyüze” sergisi, 24 Ocak’ta 500. Yıl Vakfı Türk ...