kestane

Bağdat Caddesi’ne kestane düştü

“Kış geliyor” dedirten kestanenin buram buram yanık kokusu, Bağdat Caddesi’ni sarmaya başladı. Kestane kebabın için için yanan kabuklarının çıtırtıları, “Ben buradayım” mesajıyla kendine çağırıyor.

İstanbul’un sonbahar ve kış mevsiminde liste başı sokak lezzetlerinden kestane, İstiklal Caddesi kadar Bağdat Caddesi’nde de aranıyor. Lezzetli ve birinci sınıf kestanenin sadece 100 gramı, en az 5-10 TL arası fiyattan satışa sunulabiliyor. Caddede yürürken kestane keyfi yapmak isteyenler en az 25-30 TL’lik kestane alırken, kilosu 50 TL’nin üzerine çıkan sokak lezzeti Kadıköy’ün birçok merkez noktasında da satışa sunuluyor.

bagdat-caddesine-kestane-dustu-bagdat-magazin-1

KIŞA HAZIR OLUN…

Kadıköy, tüm İstanbul ile birlikte mevsim normallerinde bir sonbahar geçirirken, önümüzdeki ay itibariyle hava sıcaklıklarının 10 derecenin de altına düşmeye başlaması kış koşullarını getirecek. Haftalar öncesinden sağlıklı beslenmek, bitkisel çaylar ve çeşitli gıdalarla vücut direncini arttırmak, güzel bir kış mevsimi geçirmeye katkı sağlayabilecek ayrıntılar arasında geliyor.

kestane

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...