Bağdat Caddesi’nde “SU” için yürüdüler…

Kozyatağı Rotary Kulübü ve WILO işbirliğiyle, Dünya Su Günü kapsamında Bağdat Caddesi’nde “Su İçin Yüyüyoruz” etkinliği gerçekleştirildi.

Sunuculuğunu ünlü sunucu ve belgesel yapımcısı Savaş Karakaş’ın yaptığı etkinlikte, temiz suya ihtiyaç duyan insanlara dikkat çekildi. WILO Türkiye Genel Müdürü Ercüment Yalçın, etkinlikte yaptığı konuşmada; “Tüm doğal kaynakların olduğu gibi suyun da korunmaya ihtiyacı var. Suyun temiz kalması ve ihtiyacı olan insanlara ulaşması için çaba gösteriyoruz” dedi.

2013’te ilki yapılan “Su İçin Yürüyoruz” etkinliği, suyun verimli kullanılmasına ve azalan su kaynaklarına dikkat çekmek için bu yıl da düzenlendi. Pompa ve pompa sistemleri üreticisi WILO Türkiye’nin organize ettiği yürüyüş, UNICEF’in desteği ve Kozyatağı Rotary Kulübü’nün işbirliği ile 21 Mart Cuma günü gerçekleştirildi.

SU İÇİN BİR ADIM DA SİZ ATIN…

Afrika’da su kaynaklarına ulaşmak için ellerinde kovalarla kilometrelerce yürümek zorunda kalan çocukların yaşam koşullarına vurgu yapmak için, Türkiye’deki çocuklar da bu yürüyüşe katıldı. “Su için bir adım da siz atın” mesajının verildiği etkinlik, başta öğrenciler olmak üzere doğaya ve suya karşı duyarlı olan herkesi bir araya getirdi.

BİRBİRİNDEN RENKLİ PERFORMANSLAR SERGİLENDİ…

Suyun önemi konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan yürüyüş, saat 11.00’de Şaşkınbakkal’da hazırlanan performans alanında başladı. Öğrenciler, kendilerine destek olan vatandaşların da desteğiyle birbirinden renkli performanslar sergiledi.

CADDEBOSTAN’DA “MANİFESTO DUVARI” OLUŞTURULDU…

Konuşmaların ardından başlayan yürüyüşe, WILO’nun birbirinden sevimli su damlası, kova ve dünya maskotları ile WILO bandosu da renk kattı. Su yürüyüşünün varış noktası olan Caddebostan’da ise bir “manifesto duvarı” oluşturuldu. Manifesto duvarında çocuklar, puzzle parçalarını bir araya getirerek, suyun verimli kullanılmasına vurgu yapan “SU manifestoSU”nu yazdı.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Harem Sahil Yolu Halk Koşusu

Harem Sahil Yolu Halk Koşusu gerçekleştirildi

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in sosyal medya üzerinden yaptığı duyuru ile tüm Üsküdarlıları davet ettiği, “Harem Sahil Yolu ...