Bağdat Caddesi’nde Ata’ya sevgi seli…

Kadıköy, megakentte 30 Ağustos Zafer Bayramı 92. Yıldönümü kutlamalarının merkezi oldu. Bayrağını alan Bağdat Caddesi’ne koştu. Kırmızı beyaza boyanan Kadıköy’den, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları yükseldi.

Sivil toplum örgütleri tarafından düzenlenen ve Kadıköy Belediyesi tarafından desteklenen 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Bağımsızlık Yürüyüşü, Şaşkınbakkal Işıklar’da başladı. Kadıköy Life, Bağdat Caddesi’nin nabzını tuttu. Metin Feyzioğlu ve Süheyl Batum ile birlikte birçok siyasetçi ve kurum temsilcilerinin kutlamalar için adresi Kadıköy oldu. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, saygıyla anıldı.

KARA ÇARŞAFLI DESTEK…

Somalili çift, yürüyüşte dikkatleri bir hayli üzerine çekti. Kara çarşaflı turist, eşi ile birlikte Türk bayrakları eşliğinde Şaşkınbakkal’dan Göztepe 60. Yıl Parkı’na kadar yürüdü.

“KILIÇDAROĞLU’NU İSTEMİYORUZ…”

Yürüyüşte bazı CHP’lilerden “Kılıçdaroğlu’nu istemiyoruz, istifa” sesleri yükseldi. Ellerinde Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik “Tıpış tıpış git”  dövizleri ile dikkat çeken göstericilerin tepki görmemesi dikkat çekti.

“METİN FEYZİOĞLU İLE FOTOĞRAF” ÇILGINLIĞI…

Adı CHP Genel Başkanlığı için geçen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, yürüyüş boyunca aşırı ilgiyle karşılandı. Sevenlerinin fotoğraf çekilme isteğini geri çevirmeyen Feyzioğlu, cep telefonları ve tabletler ile binlerce fotoğraf çekildi. Son zamanların yeni çılgınlığı “özçekim” için yoğun çaba gösteren Kadıköylüler, ilginç görüntüler oluşturdu.

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ YAĞMUR GİBİ YAĞDI…

Siyasi partiler ile birlikte Türkiye Gençlik Birliği, Bağdat Caddesi Forumu, dayanışmalar, gönüllüler ve birçok dernek yürüyüşe yoğun katılım gösterdi. Kadıköy muhtarlarının çıkarma yaptığı yürüyüşte kadınından erkeğine, gencinden yaşlısına Kadıköy tek yürek oldu.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ressam Lian Lutfija göçün izlerini resmetti

Empresyonist (izlenimcilik) sanatın, genç kuşak başarılı temsilcilerinden Lian Lutfija’nın, “Küllenen Zamanlar (As Time Fading Away)” isimli resim sergisi, ...