askıda simit

Bağdat Caddesi’nde askıda simit dönemi

Yufka yürekli Kadıköylülerin son adımı, askıda simit oldu. Türkiye’nin en marka restoranlarının bulunduğu Bağdat Caddesi’nde ihtiyaç sahipleri için bedelsiz olarak askıda simit dağıtılmaya başlandı.

Son yıllarda gerek kentsel yenileme, gerekse de ulaşım olanaklarının artması nedeniyle yapısı bir hayli değişmeye başlayan Bağdat Caddesi’nin kaldırımlarında her ekonomik kesimden vatandaşların dikkat çekmesi ile birlikte caddenin Erenköy kesiminde simitçinin tezgahına astığı yazı, Kadıköy Life objektiflerince görüntülendi.

Bagdat-Caddesinde-askida-simit-donemi-kadikoy-life-dergisi (1) copy

GELİR DAĞILIMINDA BÜYÜK UÇURUMUN GÖSTERGESİ…

Ayda 50-100 bin dolar mağaza kiralarının ödendiği, milyonlarca liralık rezidans ve dairelerin bulunduğu Bağdat Caddesi’nde çok düşük ekonomik gelir sahibi kesim, daha çok günlük çalışma saatleri için mesaisini harcıyor. Özellikle son 2 yılda ağır beton mikserleri, tır ve kamyonların, iş makinelerinin yoğun bir şekilde kullanması nedeniyle ciddi değişim geçiren Bağdat Caddesi, “askıda simit” ile bir ilki daha yaşamış oldu.

Bagdat-Caddesinde-askida-simit-donemi-kadikoy-life-dergisi (2) copy

askıda simit

Türkiye’nin en marka restoranlarının bulunduğu Bağdat Caddesi’nde ihtiyaç sahipleri için bedelsiz olarak askıda simit dağıtılmaya başlandı…

sporvitrini

Hakkında Adem Giden

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

banka soygunu

Kartal’da banka soygunu

Kartal’da bir banka şubesi, silahlı bir kişi tarafından soyuldu. Atalar Mahallesi Üsküdar Caddesi’ndeki banka şubesine gelen ve başında ...