Bağdat Caddesi’nde açlık grevi!..

Caddebostanlı kadın siyasetçi, Toplumsal Kadın Hareketi Derneği (TOKHADER) Onursal Başkanı Hüsniye Kaya, iki gün süreceğini açıkladığı açlık grevine başladı. “Eğitimde kirli oyunlara hayır” diyen Kaya’ya, yakınları ve arkadaşları da destek verdi.

Göztepe 60. Yıl Parkı yanında çadırda kalmaya başlayan kadın siyasetçinin grevi 2. gününe girdi. Bir dönem DSP Genel Başkan Yardımcısı olarak Türkiye genelinde siyasi çalışmalarını sürdüren Hüsniye Kaya, basın açıklamasının bir kısmında şunları ifade etti:

GELDİĞİMİZ NOKTA TEPKİYİ KAÇINILMAZ KILDI…

“4+4+4 sistemiyle tamamen önü açılan İmam Hatiplerde öğrenci sayısının 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında 728 bin 386, ortaokullarda 240 bin 15’e yükselmiş olması tesadüf değildir. Ortaöğretimde türbanın serbest bırakılmasına karşı çıkanları dinsizlikle suçlayan zihniyetin, bizlerin başörtüsüne değil, karar verme yetisi olgunlaşmamış yaştaki kızlarımızın bu düzenlemelerle başının örtülmesine karşı olduğumuzu anlaması gerekir. Geldiğimiz nokta, tepkiyi kaçınılmaz kıldı. Bizler var oldukça laik Türkiye Cumhuriyeti’nin, Atatürk ilke ve inkılaplarının bekçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Büyük bedeller ödenilerek kazanılan zaferlerin, siyasi hırslar ve gerici stratejileri yüzünden heba edilmesine asla izin vermeyeceğiz.”

SONUCU BELLİ AÇLIK GREVİ…

İki gün süreceği açıklanan açlık grevi, birçok kesimden destek gördü. Bazı vatandaşlar ise grevin iki gün ile sınırlandırılmasının, “açlık” kavramı ve grev etkisini sınırlandırdığının altını çizerek, yine de konuya dikkat çekilmesi itibariyle eylemin önemine vurgu yaptı.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Palladium Ataşehir

Hermes’ten Palladium Ataşehir’e 7 ödül birden

JLL Türkiye tarafından yönetilen şehrin değişmeyen modası Palladium Ataşehir,  “Masal Küresi Şenliği” ve “Yeni Yıl Melodisi” etkinlikleriyle Hermes ...