Bağdat Caddesi’nde yeni yıl bereketi…

1

2011 yılı, Bağdat Caddesi esnafı için başta olmak üzere, oldukça bereketli geçti. Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü, bayramlar ve yeni yıl derken; yakınlarına ve sevdiklerine hediye almak için Cadde’ye akın edenler, esnafın da yüzünü güldürdü.

Bu durumu en iyi yansıtan iki fotoğraf karesi, aradaki farkı anlatmaya yetti. Fotoğraflardan biri, 2011 yılının son günü saat 15.00 sularında; diğeri ise 2012 yılının ilk günü, yani tam 24 saat sonra 1 Ocak 2012’de, saat 16.30 sularında Bağdat Caddesi’nde çekildi. Bir gün önceki yoğunluktan eser yoktu.

4

AVM’ler de nasibini aldı…

Yeni yıl bereketinden nasibini alan bir bölüm daha vardı ki, o da alışveriş merkezleri… Farklı seçenekler arayanlar başta Palladium, Optimum ve Kozzy olmak üzere, AVM’lere akın ederek hediyelerini buralardan seçmeyi tercih ettiler.

14 Şubat’a hazırlık…

Aralık ayında harcanan paraların da etkisiyle Ocak ayının zayıf geçmesi beklenirken, esnafın imdadına 14 Şubat Sevgiler Günü’nün yetişeceği gerçeği bir rahatlık yaratıyor. Tamamen bir tüketim organizasyonu olarak ortaya çıkan sistem, şimdi bu özel günün hazırlıklarına başlayacak.

2

3

5

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Osman Erbil

Osman Erbil’den Konut-İş Sendikası’na ziyaret

Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, çalışanların temsilcileriyle görüşmelere devam ediyor. Erbil, Konut-İş Sendikası Genel Başkanı ...