Bağdat Caddesi’nde yeni yıl bereketi…

1

2011 yılı, Bağdat Caddesi esnafı için başta olmak üzere, oldukça bereketli geçti. Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü, bayramlar ve yeni yıl derken; yakınlarına ve sevdiklerine hediye almak için Cadde’ye akın edenler, esnafın da yüzünü güldürdü.

Bu durumu en iyi yansıtan iki fotoğraf karesi, aradaki farkı anlatmaya yetti. Fotoğraflardan biri, 2011 yılının son günü saat 15.00 sularında; diğeri ise 2012 yılının ilk günü, yani tam 24 saat sonra 1 Ocak 2012’de, saat 16.30 sularında Bağdat Caddesi’nde çekildi. Bir gün önceki yoğunluktan eser yoktu.

4

AVM’ler de nasibini aldı…

Yeni yıl bereketinden nasibini alan bir bölüm daha vardı ki, o da alışveriş merkezleri… Farklı seçenekler arayanlar başta Palladium, Optimum ve Kozzy olmak üzere, AVM’lere akın ederek hediyelerini buralardan seçmeyi tercih ettiler.

14 Şubat’a hazırlık…

Aralık ayında harcanan paraların da etkisiyle Ocak ayının zayıf geçmesi beklenirken, esnafın imdadına 14 Şubat Sevgiler Günü’nün yetişeceği gerçeği bir rahatlık yaratıyor. Tamamen bir tüketim organizasyonu olarak ortaya çıkan sistem, şimdi bu özel günün hazırlıklarına başlayacak.

2

3

5

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

pet şişe

Çevre için pet şişeler kumbaraya!

Ataşehir Belediyesi ile Danone Hayat İçecek arasında yapılan sponsorluk sözleşmesiyle, parklara ve bazı noktalara pet şişe kumbarası yerleştirildi. ...