Azrail nöbette!..

Bayram tatili sona erdi, dönüş çilesi başladı. “Mesaiye devam” diyen azrail, bayramda 92 can aldı. Trafik kurallarının iyiden iyiye hassasiyet kazandığı dönüş yolunda sürücülerin küçük hataları, büyük faciaları da beraberinde getirebiliyor.

İstanbulluların tatili nedeniyle metropol trafiğinde yoğunluk bir hayli azaldı. Ancak her bayram kabusa dönüşen yollar, yine ciddi ve ölümlü trafik kazalarına sahne oldu. Anadolu Yakası’nın Pazar gününe kadar yılın en yoğun trafiğini yaşaması bekleniyor.

22 CAN BAYRAMI GÖREMEDİ…

Trafik yoğunluğunun had safhaya çıktığı bayram arifesinde, 22 kişi trafik kazalarında hayatını kaybetti, 164 kişi yaralandı. Ramazan Bayramı sevinci, yerini cenaze törenleri ve ağıtlara bıraktı; yüzlerce aileye kor düştü. Bayramın 1. günü trafik kazalarında hayatını kaybedenlerin sayısı, istatistiklere 17 olarak yansıdı. 116 kişinin yaralandığı kazalarda yaşanan can pazarı yürekleri sızlattı.

EN AĞIR BİLANÇO 2. GÜN…

29 Temmuz Salı günü azrail yine işbaşındaydı. 23 kişinin hayatını kaybettiği, 125 kişinin de yaralandığı kazalar, “kara gün” olarak kayıtlara geçti. Yurt genelinde 5 gün içerisinde meydana gelen trafik kazalarında ölü sayısı 92, yaralı sayısı ise 657’ye ulaştı.

İSTANBUL YİNE AĞLADI…

İstanbul genelinde yüzlerce trafik kazasının önemli bir kısmı maddi hasarlı atlatıldı. Ancak Beykoz’da otomobil ve ticari aracın çarpışması sonucu 3 yolcu hayatını kaybetti. Yine metropolün çeşitli ilçelerinde meydana gelen kazalarda birçok vatandaş ağır yaralandı. Tuzla-Topkapı hattında çalışan 500-T numaralı özel halk otobüsünün kaza ile birlikte alev alması nedeniyle 4 kişi diri diri yandı.

DÖNÜŞ ÇİLESİ BAŞLADI…

Uzmanlar, bayramın ilk günlerinde olduğu gibi tatil dönüşü de trafik kazalarının büyük risk taşıdığının altını çiziyor. Sürücülerin dikkatli olması, üzücü olayların yaşanmaması için büyük önem taşıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Darıca Hayvanat Bahçesi

Ümraniyeli çocuklar Darıca Hayvanat Bahçesi’ndeydi

Bilge Çocuk Yaz Okulu öğrencileri Darıca Hayvanat Bahçesi’ni gezerek hayvanları yakından görmenin mutluluğunu yaşadı.  Okullar; sadece eğitim için ...