AYGAD Yönetim Kurulu Beykoz’da toplandı…

2

2009 yılında kurularak faaliyetlerine başlayan ve kısa süre önce yapmış olduğu 2. Olağan Kongresi sonrası çalışmalarına hız veren Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği (AYGAD), “Yönetim Kurulu Olağan Toplantısı”nı Beykoz’da gerçekleştirdi. 

Beykoz Belediyesi’ne ait Beytaş Tesisleri’nde, Dernek Yönetim Kurulu üyesi ve Dost Beykoz Gazetesi sahibi Kader Gür’ün evsahipliğinde yapılan toplantıya, Ümit Kahyaoğlu başkanlık etti. Ümit Kahyaoğlu, başkan seçildiği 2. Olağan Kongre’nin ardından Yönetim Kurulu’nun ikinci kez toplandığını ve bu toplantının Beykoz’da gerçekleşmiş olmasından memnuniyet duyduklarını ifade etti. 

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından AYGAD üyelerine verilecek eğitim projesine yönelik önemli mesafe aldıklarını ve Marmara Üniversitesi’nin eğitimin içeriğini hazırlayarak kendilerine sunduklarını söyleyen Başkan Kahyaoğlu, bu projenin gerçekleşmesi için İstanbul Ticaret Odası’na teklifte bulunduklarını kaydetti. 

Eğitim projesi tamam… 

Bu eğitimin Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri, sabah 08.00 ve akşam 17.00 saatleri arasında olmak üzere 4 hafta süre ile devam edeceğini; eğitim sonunda ise katılımcılara Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından katılım sertifikası verileceğini de sözlerine ekleyen Ümit Kahyaoğlu, dernek üyesi olan 47 gazetenin bu eğitime katılımının sağlanacağını belirtti. 

1

AYGAD, Anadolu’ya açılıyor

Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği’nin Anadolu’nun çeşitli illerine yapacağı ziyaretlerin ise proje aşamasında olduğunu ve bu projenin Sakarya’ya yapılacak ziyaretle başlayıp, Bursa ile devam edeceğini belirten Başkan Kahyaoğlu; bu ziyaretlerde Anadolu illerinde yerel basının nasıl çalıştıkları konusunda temaslarda bulunacaklarını söyledi. 

Dernek Yönetim Kurulu üyelerinin de çeşitli konular üzerinde görüşlerini belirttikleri toplantıda Dost Beykoz Gazetesi sahibi Kader Gür, Beykoz ile ilgili çeşitli bilgilendirmeler yaptı. AYGAD Yönetim Kurulu, her toplantı sonunda olduğu gibi toplu fotoğraf çekimi yaptı. 

AYGAD Yönetimi, toplantının ardından Dost Beykoz’un Kavacık’taki Haber Merkezi’ni de ziyaret etti. 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

mtepe-piraye-1

Nazım Hikmet’in ‘Piraye’si Maltepe’de sahnelendi

Maltepe Belediyesi, dünya şairi Nazım Hikmet’in 117. doğum yıldönümünde,  Murat Çidamlı’nın sahne aldığı “Piraye” isimli oyuna ev sahipliği ...