AYGAD yerel basının güçlenmesi için çalışıyor…

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti (AYGAD) Yönetim Kurulu Üyeleri, yerel gazetecilerin özlük hakları için ziyaretlerine başladı. Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Grup Başkanvekili Ebubekir Taşyürek’i makamında ziyaret eden AYGAD, yerel basının sorunlarını dile getirip, çözüm yolları için görüştü.

20 Aralık 2015’te yapılan kongre ile başkanlığa Aytekin Yaşar’ı getiren Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti, yeni yönetim kurulu ile faaliyetlerine başladı. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ile faaliyetlerine başlayan AYGAD, kahvaltı programı ve ziyaretleri ile çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyor. İstanbul’daki yerel basının sorun ve sıkıntılarını gidermek için kolları sıvayan Başkan Aytekin Yaşar ve yönetimi, hazırladığı raporlar eşliğinde ziyaretlerine başladı.

“YEREL BASININ SORUNLARI İÇİN KOLLARI SIVADIK”…

Ziyaretlerine AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Grup Başkanvekili Ebubekir Taşyürek ile başlayan Başkan Yaşar, İstanbul’daki yerel basının mevcut sorunlarına çözüm yolu bulmak için çalışmalarının startını vermiş oldu. Başkan Yardımcıları Ahmet Işıkdağ, Saki Akyüz, Genel Sekreter Mehmet Derviş Canbekli ve Sayman Sait Güngör ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette yerel basının sorunlarını dile getiren Başkan Yaşar, daha kaliteli bir yerel basın için kolları sıvadıklarını söyleyerek; “Anadolu Yakası’nda görev yapan yerel basının birçok sorun ve sıkıntısı mevcut. Bu sorunlar, tüm yerel basın temsilcilerini ve çalışanlarını kapsıyor. Sorunların çözümü ve kaliteli bir yerel basın için yola çıktık. Bu doğrultuda hazırladığımız raporları ve dosyaları, başta yerel ve genel idareciler olmak üzere siyasi parti liderleri ve ilgili tüm idarecilere ulaştırarak çözüm yollarını arayacağız” şeklinde konuştu.

“ÇOK ZOR BİR GÖREVİ YERİNE GETİRİYORSUNUZ”…

Grup Başkanvekili Ebubekir Taşyürek ise, AYGAD yöneticileri ile tanışmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Nazik ziyaretiniz için teşekkür ediyorum. Yerel basının sorun ve sıkıntılarını biliyorum. Çok zor şartlar altında, çok zor ve önemli bir görevi yerine getiriyorsunuz. Bu nedenle çalışmalarınızı takdir ediyorum. Anadolu Yakası’nda görev yapan yerel basın mensuplarını bir çatı altında toplayıp dernekleşmeniz, yerel basının gelişmesi ve güçlenmesi adına çok doğru bir davranış. Bu nedenle sizleri tebrik ediyor, başarılar diliyorum. AK Parti Grup Başkanvekili olarak emeğinizin karşılığını alabilmeniz için her konuda sizlere destek vereceğim” dedi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Palladium Ataşehir

Hermes’ten Palladium Ataşehir’e 7 ödül birden

JLL Türkiye tarafından yönetilen şehrin değişmeyen modası Palladium Ataşehir,  “Masal Küresi Şenliği” ve “Yeni Yıl Melodisi” etkinlikleriyle Hermes ...