AYGAD’dan Yusuf Ziya Cömert’e ziyaret…

1

Geçtiğimiz 18 Aralık’ta İkinci Olağan Kongresi’ni yapan ve başkanlığa Ümit Kahyaoğlu’nu getiren Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği’nin yeni yönetim kurulu, hızlı bir şekilde faaliyetlere başladı.

Kahyaoğlu başkanlığındaki AYGAD Yönetim Kurulu, Yenişafak Gazetesi Genel Yayın Müdürü Yusuf Ziya Cömert’i makamında ziyaret ederek, yerel medyanın sorunlarını görüştüler.

AYGAD Başkanı  Ümit Kahyaoğlu, hedeflerinin İstanbul Yerel Medyası’nı kurumsal bir yapıya kavuşturmak olduğunu kaydetti. Daha nitelikli bir yerel medya hedefi ile yola çıktıklarını kaydeden Başkan Kahyaoğlu; “ Anadolu Yakası’ndaki yerel medyanın birçok sıkıntısı vardır. Bu sorunlar, tüm gazeteci arkadaşlarımızın ortak sorunlarıdır. Hedefimiz, bu sorunların çözümü ve daha nitelikli bir yerel basın ortaya çıkarmaktır. Çözülemeyecek hiçbir sorunumuz yoktur. El birliğiyle hepsinin üstesinden geleceğiz” dedi.

Yenişafak Gazetesi Genel Yayın Müdürü Yusuf Ziya Cömert ise, İstanbul yerel basınının, ulusal basının gölgesinde kaldığını söyledi. Yaygın medyanın merkezlerinin İstanbul’da olmasının yerel medya için dezavantaj olduğunu kaydeden Yusuf Ziya Cömert; “Yerel medya güneşi göremiyor. Ulusal medyanın gölgesinde kalıyor. Bu konuda AYGAD’a sorumluluklar düşüyor. Yeni yönetimin bu sorunların üstesinden geleceğine inanıyorum” dedi.

Ziyarete; Yönetim Kurulu üyeleri Ömer Faruk Gerçek, İbrahim Şahin, Halil Topal, Aytekin Yaşar, Sevgi Ercan ve yedek yönetim kurulu üyesi Sedat Savaş katıldı.

2

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kuzey Ormanları Savunması’ndan 3. köprü eylemi…

Kuzey Ormanları Savunması üyesi bir grup, Sarıyer Uskumruköy’de 3. köprünün bağlantı yollarının geçtiği şantiye önünde köprü inşaatını protesto ...