Aydos Ormanı

Aydos Ormanı’nda temizlik seferberliği

Aydos Ormanı için temizlik seferberliği başlatıldı. Kartal Belediyesi Çevre Müdürlüğü ile Kartal Cem Evi işbirliği ile 27 Temmuz Cumartesi Günü Aydos Ormanı’nda temizlik yapılacak. “Ciğerlerimizi temizliyoruz, orman temizliği” adlı etkinlikte ormana atılan metal, pet şişe, plastikler, cam ve kağıt gibi geri dönüştürülebilir malzemeler toplanacak. Kartal Aydos Ormanı’nda yapılacak temizlik için Kartal Cem Evi önünden araç kaldırılacak. 11.00 de başlaması planlanan etkinlik için 10.30’da Cem Evi önünden araç kaldırılacak. Katılımcıların topladığı geri dönüştürülebilir atık malzemeler Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından alınarak geri dönüşüme kazandırılacak. 

GÖNÜLLÜLERE ÇAĞRI…

Etkinlik ile ilgili bir duyuru yapan Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars her yıl belirli aralıklarla Aydos Ormanı’nda temizlik organizasyonu gerçekleştirdiklerini belirterek “Aydos Ormanı piknik yapanların tercih ettiği bir bölge ve maalesef arkalarında ormana çöp bırakanlar oluyor. Böyle etkinlikler ile geri dönüşüm atıklarının toplanması ve doğada bırakılmaması gerektiğine dikkat çekiyoruz. Çünkü doğada organik atıklar, kompost haline geliyor ancak; plastik, cam, naylon poşet, kâğıt, karton gibi geri dönüşüm atıklarının doğada kaybolması çok uzun yıllar alıyor. Aydos Ormanı çok büyük bir yer ve tamamen temizlenmesi çok zor. Bu nedenle yaz dönemi boyunca ormanda temizlik yapmak isteyen dernek, kurum veya gönüllü topluluklar; 0216 280 60 60 numaralı Alo Çevre hattımızı arayarak bize destek olabilirler. 27 Temmuz Cumartesi günü Aydos’a Ormanı’na giderek temizlik çalışmalarına destek verecek olan Kartal Cem Evi üyelerine katkılarından dolayı müdürlüğümüz ve Belediye Başkanımız Sayın Gökhan Yüksel adına şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Aydos Ormanı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Pendik'te tarım fırsatı

Pendik’te tarım ve hayvancılığa yatırım fırsatı

Pendik Belediyesi yatırım değeri yüksek iki adet tarımsal arsayı satışa çıkardı. Pendik Belediyesi, Kurtdoğmuş Mahallesi sınırları içinde yatırım ...