Aydın Boysan, Caddebostan’da kitaplarını imzaladı…

İş Kültür Yayınları Caddebostan Kitabevi, 17 Haziran tarihinde 92 yaşını bitirecek olan Aydın Boysan’ın imza gününe ev sahipliği yaptı. Kadıköylülerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, usta yazar için uzun kuyruklar oluştu.

Aydın Boysan, 14 Haziran Cumartesi günü kitap imzalatmak için İş Kültür Yayınları Caddebostan Kitabevi’nin önünde uzun kuyruklar oluşturan okurlarıyla sohbet etti, karşılıklı güzel dileklerde bulundular.

İMZA GÜNÜNDE DUYGU DOLU ANLAR…

Sıra bana gelince “Biliyor musunuz, ben Cemal Nil’in kızıyım” dedim. Babamla Akademi’de birlikte okumuş, 1945’te mezun olduktan sonra dostlukları devam etmişti. Aydın Bey, arkadaşının kızını karşısında görünce önce şaşırdı, sonra çok duygulandı. Kuyruktaki okurlarını bekletmemek için fazla sohbet edemedik, ona sağlık dileyerek ayrıldım.

AYDIN BOYSAN HAKKINDA…

1939 yılında Pertevniyal Lisesi’ni, 1945’te İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık bölümünü bitirdi. Mezun olduğu yıldan 2000’e kadar hiç ara vermeden mimarlık yaptı, çok önemli eserlere imza attı. Türkiye Mimarlar Odası’nın kurucuları arasında yer aldı; Yönetim Kurulu Üyesi, ilk Genel Sekreteri ve İstanbul Şube Başkanı olarak görev yaptı. 1957-1972 yıllarında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde ders verdi. Aydın Boysan, 61 yaşından sonra gazeteciliğe başladı. 10 yıl Hürriyet, 3 yıl Akşam gazetelerinde köşe yazıları yayınlandı. 63 yaşında kitap yazmaya başlayan Boysan’ın bugüne kadar 40’a yakın kitabı yayımlandı.

Hakkında Sedef Turan

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Çapa Bilim Koleji

Çapa Bilim Koleji-Amerikan Kültür iş birlikteliği başladı

Türk eğitim sektöründe önemli bir yeri olan Amerikan Kültür Koleji, Çapa Bilim Koleji ile iş birlikteliğine giderek 2018-2019 ...