Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/anadoluyakasi/public_html/wp-content/plugins/premium-seo-pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 483

Avrupa’ya örnek “Süper Hizmet Sistemi”…

Üsküdar Belediyesi Süper Hizmet Sistemi, uluslararası alanda aldığı ödüller sonrası Avrupa Birliği’nin de gündemine girdi.

European Public Administration Network (EUPAN), Avrupa Birliği üyelerinin ve yeni üye olacak ülkelerin ortaklaşa yürüttüğü İnsan Kaynakları Çalışma Grubu ile Yenilikçi Kamu Hizmetleri Çalışma Grupları Çalıştayı’nın son toplantısında önemli gündemlerinden birisi, Üsküdar Belediyesi’nin yürüttüğü “Süper Hizmet Sistemi” oldu.

Yenilikçi Kamu Hizmetleri Çalışma Grubu, 26 Avrupa Birliği üye devletlerinde ve üye olmak için müracaat etmiş ülkelerdeki başarılı kamu uygulamalarını incelerken, AB’ye uygulanması konusunda çalışmalar yürütüyor. Bu çalışmalar kapsamında, Başbakanlık Müsteşarlığı İdareyi Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından AB’ye örnek uygulama olarak gönderilen Süper Hizmet Sistemi değerlendirmeye alındı.

Yapılan değerlendirme sonrası Süper Hizmet Sistemi’nin işleyişi, 28-29 Ekim tarihlerinde Litvanya’nın başkenti Vilnius’da Başbakanlık’tan görevli iki uzman ile Üsküdar Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Salih Uzun ve ekibi tarafından bir sunumla gerçekleştirildi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

banka soygunu

Kartal’da banka soygunu

Kartal’da bir banka şubesi, silahlı bir kişi tarafından soyuldu. Atalar Mahallesi Üsküdar Caddesi’ndeki banka şubesine gelen ve başında ...