Avrupa’nın renkleri Maltepe’de…

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yaklaşırken, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları’ndan biri olan “Comenius Projesi” kapsamında 9 ülkeden gelen öğrenciler, Maltepe’de Fındıklı Mahallesi’ndeki Mürüvvet Hanım İlkokulu tarafından ağırlanacak.

9 ÜLKEDEN 18 ÖĞRENCİ…

Maltepe Kaymakamlığı, Maltepe Belediyesi ve Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından desteklenen proje hakkında konuşan Mürüvvet Hanım İlkokulu Müdürü Selmin Yön, Comenius programının kültürler arası iletişim aracılığıyla eğitimde kaliteyi arttırmayı hedeflediğini belirterek; “Anaokulundan yükseköğrenime kadar her aşamada eğitim projelerini kapsayan Comenius programı kapsamında Yunanistan, Almanya, Fransa, Belçika, Romanya, İspanya, İtalya, Macaristan ve Polonya’dan gelen 18 öğrenciyle okulumuzdan 18 öğrenci bir araya gelecek. Etkinlik kapsamında hem 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği kutlanacak, hem de ‘Genç vatandaşlar Avrupa’yı keşifte’ konu başlığı üzerine sunum yapılacak” dedi.

TARİHİ YERLER GEZİLECEK…

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın da bir konuşma yapacağı etkinlik kapsamında folklor, bayrak ve tango gösterileri yapılacak, 23 Nisan konulu şiirler okunacak. Ayrıca melodika dinletisinin de yapılacağı etkinlikte,  Mürüvvet Hanım İlkokulu İngilizce Korosu da sahne alacak. 19-26 Nisan tarihleri arasında 9 ülkeden gelen öğrencilerin ağırlanacağı etkinlikte, İstanbul’un tarihi yerlerine geziler ve toplantı yemek programları da düzenlenecek.

MALTEPE BELEDİYESİ’NDEN DESTEK…

Öte yandan, projeye destek veren Maltepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce okulda tamir ve yenileme çalışmaları yapıldı. Bu kapsamda okulun dış cephesi ve kapıları boyandığı gibi, iç mekânda konferans salonunda boya ve yenileme çalışmaları yapıldı. Ayrıca, engelli vatandaşlar için de asansör hazırlandı.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ressam Lian Lutfija göçün izlerini resmetti

Empresyonist (izlenimcilik) sanatın, genç kuşak başarılı temsilcilerinden Lian Lutfija’nın, “Küllenen Zamanlar (As Time Fading Away)” isimli resim sergisi, ...