Avrupa’nın en hızlı büyüyeni belirlendi…

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, 2014 yılında yolcu sayısını yüzde 25,4 oranında artırarak bir kez daha kendi kategorisinde Avrupa’nın bir numarası oldu.

2009, 2010, 2012 ve 2013 yıllarında “Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanı” seçilen İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın zirvedeki yeri 2014 yılında da değişmedi. Airports Council International (ACI) Europe tarafından yapılan açıklamaya göre İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, yolcu sayısı artışında geçen yıl yakaladığı yüzde 25,4 oranındaki büyüme ile 10-25 milyon yolcu kapasitesine sahip havalimanları arasında bir kez daha ilk sırada yer aldı.

BİR YILDA 23 MİLYON YOLCU…

Sabiha Gökçen’i, Yunanistan’ın Atina ve Belçika’nın Brüksel Havalimanları izledi. Sabiha Gökçen Havalimanı, böylece yeni terminal binasını hizmete soktuğu 2009 yılından bu yana 5. kez bu büyük başarının sahibi oldu. Havalimanı, geçtiğimiz yıl 23 milyon yolcuya hizmet vermişti.

“2015 SONUNDA 25 MİLYON YOLCU BARAJINI GEÇECEĞİZ…”

İSG Genel Müdürü Gökhan Buğday, konuyla ilgili yaptığı açıklamada son 6 yılda beşinci kez bu başarıyı elde ettikleri için çok mutlu olduklarını ifade ederek; “Bu başarıya ulaşmamızda emeği geçen tüm çalışanlarımıza ve özellikle de bizi tercih eden tüm yolcularımıza teşekkür ediyoruz. Hedefimiz, 2015 yılı sonunda 25 milyon yolcu barajını geçerek en üst lige yükselmek. Bunu da başaracağımıza olan inancımız sonsuz” diye konuştu.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

atasehir

Ataşehir Belediyespor kupasına kavuştu

TFF Kadınlar 1. Futbol Ligi’nin şampiyonu Ataşehir Belediyespor, Yenisahra Stadı’nda 5-1 galip geldiği Beşiktaş maçının ardından kupasına kavuştu. ...