Avrupa mobilya sektörü Modoko’yu örnek alıyor…

Modoko Yönetimi, sonbahar sezonunu karşıladığı şu günlerde sürpriz ziyaretçilerini ağırladı. Danimarka’nın önde gelen mobilya üreticileri, kendi deyimleriyle “ilham almak” için Modoko’ya sürpriz bir ziyarette bulundu.

Yaklaşık 2 saat süren keyifli toplantının ardından Danimarkalı heyet, Modoko’yu gezmek ve fikir edinmek istedi. Danimarkalı misafirler, Modoko içerisindeki önde gelen firmaların koleksiyonlarını inceledi. Edindikleri bilgiler doğrultusunda, Türk mobilya sektörünün çok ileri bir işçiliğe ve kaliteye sahip olduğunu belirttiler.

DANİMARKALI HEYET MODOKO’YA HAYRAN KALDI…

Modoko Yönetimi’ne sürpriz ziyarette bulunan Danimarkalı mobilyacılar, Türk Mobilya sektörünün başarılı işler çıkardığını, işçiliğin gerçekten muhteşem olduğunu ve çok kaliteli malzemeler ve özgün çizgiler sergilendiğini belirtti. Fiyat skalasının sergilenen işçilik ve kalite adına da çok uygun olduğunu eklediler.

“AVRUPA KRİTERLERİNİN ÜZERİNDE ÜRETİM YAPIYORUZ…”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Modoko Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Bilinmez; “Danimarka’nın önde gelen mobilya üreticilerinin Modoko gibi köklü bir kooperatifi ziyarete gelmesi, bizim gibi mobilya sektörüne uzun yıllardır emek veren firmalar adına gurur vericidir. Danimarkalı heyet, bizlerin üretimlerini görmek kalite ve stilimizden ilham almak istediklerini belirttiler. Kendilerini Türk misafirperverliği ile ağırladık. Bu noktada çok memnun kaldıklarını defalarca belirttiler. Bu ziyaret, bizler için önemli bir adımdır. Heyet,  Danimarka’da Modoko benzeri bir yapılanma kurmak istediklerini dile getirdi. Aynı zamanda Modoko içerisindeki tüm firmaları yakından ilgilendirecek ihracat ve ithalat kısmında bizlerin kalite ve işçiliği konusunda işbirliği yapmak istediklerini de belirttiler. Bu ziyaret, Türk mobilya sektörünün geldiği başarılı noktanın bir yansımasıdır. Bu anlamda Modoko gibi köklü bir yapılanmanın tercih edilmesi bizler için sürpriz olmadı. Yarım asırdan fazla bir süredir sektörün kalbi olan Modoko ve bünyemizdeki  firmalarımızın özenli ve kaliteli çalışmasının bir sonucudur. Türkler, artık Avrupa kriterlerinin bile üzerinde üretim yapmaktadır. Yapılanmamızın ilham verici olması bizlere bunu kanıtlamıştır” şeklinde konuştu.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yeditepe Gurme

Açık havada iftarın adresi; Yeditepe Gurme

İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayının olmazsa olmazı kabul edilen iftar yemekleri arasında en cazip olanı, hiç şüphe yok ...