eski eşyalar

Atmayın, belediyeye haber verin

Kadıköy’de kentsel dönüşüm başta olmak üzere çeşitli sebeplerle taşınmalar arttı, kullanılamaz haldeki eski eşyalar bir anda soruna dönüştü. Kadıköy Belediyesi, çareyi ilçenin çeşitli noktalarına ilanlar asmakta buldu.

“Temiz Bir Kadıköy İçin” çağrısı yapılan afişlerde “Moloz çuvallarınızın, ağaç dallarınızın ve eski eşyalarınızın alınabilmesi için Belediyemiz Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz” mesajı yer alırken; Kadıköy Life Dergisi’nin son günlerde Kadıköy’ün marka noktalarında görüntülediği kareler, ilçe genelinde sorunun çığ gibi büyümeye başladığını gösteriyor. İstanbul’da en çok eski ve riskli binayı barındıran ilçelerin başında Kadıköy’ün yer aldığı düşünüldüğünde, benzer manzaraların artması da ihtimaller arasında.

Temiz Kadıköy için bizi arayın...

“Temiz Kadıköy için bizi arayın…”

EVDEN NE ÇIKARSA SOKAĞA ATIYORLAR…

Uzun yıllardır eskiyen mobilyaların gelişigüzel cadde ve sokaklara bırakılması, beraberinde ciddi görüntü kirliliğini de getiriyor. Bazen günlerce sokakta kalabilen eşyalar, binlerce kişinin gözleri önünde çağ dışı manzaralara neden oluyor. Ancak İstanbul’daki birçok yerel yönetim gibi Kadıköy Belediyesi de bir telefon ile eşyaları almaya geliyor. Bunun için atılacak eşyaları kapının önüne indirmek ve ekipleri beklemek yeterli.

eski eşyalar

Yeldeğirmeni’nde gelişigüzel atılan eşyalara tepki gösteren vatandaş, çevreyi düzenlemeye çalıştı…

KULLANILIR GİBİYSE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE…

Dolap, masa, sandalye ve kanepe gibi ev eşyalarının kullanılabilir gibi olanları, ihtiyaç sahiplerine yardımlaşma amacıyla bağışlanabiliyor. Bunun için internet üzerinde birçok site üzerinden yardıma muhtaç aileler ve öğrenci evleri ile iletişime geçilebiliyor. Eşyalar, çok eski olmamaları halinde ikinci el mağazalarına da satılabiliyor.

eski eşyalar

Kadıköy Belediyesi, bir telefon ile eski eşyaları almaya geliyor. Bunun için atılacak eşyaları kapının önüne indirmek ve ekipleri beklemek yeterli…

Bir yorum

  1. Bazı giysiler ve ayrıca gardrop, masa vs. eşyamızı vermek istiyoruz
    Adres: Acıbadem, Bakkal sk. No 2/1 (Murat ap)
    Kadıköy

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

KADFEST Uluslararası Kadıköy Festivali

KADFEST Uluslararası Kadıköy Festivali sinema günleri ile başlıyor

KADFEST heyecanı başlıyor. Kadıköy Belediyesi, Kadıköy’ün ilk uluslararası festivali “KADFEST Uluslararası Kadıköy Festivali”ni hayata geçiriyor. Festival, geniş yelpazedeki ...