Atık maddeler

Atık maddeler sanat eserlerine dönüşüyor

Geçtiğimiz aylarda düzenlediği Uluslararası Çocuk Film Festivali ile yoğun bir dönemi geride bırakan Sanat Yönetmeni Rowena Tuzcuoğlu, yarıyıl tatilinde de yine çocuklara yönelik bir etkinliği yürütüyor.

Tuzla’da atık malzemelerin değerlendirilmesi konusundaki çalışmalarında gönüllü arkadaşları, Tuzcuoğlu’nu yalnız bırakmadı. Tuzla Marina’daki Viasea Akvaryum’un içinde kurulan sanat atölyesinde gerçekleştirilen çalışmalarda karton piknik tabağı, kağıt bardak, aşçı bonesi, düğme, kağıt havlu rulosu, pet şişe, plastik çatal, bıçak vb. malzemeler kullanılıyor.

atık maddeler

AŞÇI BONESİ DENİZ ANASINA, PET ŞİŞE PENGUENE DÖNÜŞÜYOR…

Tuzla’ya gezmeye gelen ailelerin akvaryumu gezerken gördükleri ve çocukların ilgisini çeken çalışma büyük ilgi görüyor. Aşçı bonesi ile yapılan deniz anası, pet şişe ve plastik çatallarla yapılan kuşlar ve sevimli penguenler, kağıt bardaktan yılanlar gibi harika eserler ortaya çıkıyor. Ailece hem eğlenmek hem de çocukların “Bunu ben yaptım” diyebileceği bir eser ortaya çıkıyor olması, herkesi çok mutlu ediyor. Çocuklar isterlerse eserleri sergi için bırakabiliyor, isteyenler ise beraberlerinde götürebiliyor.

SERGİ İLE KAPANIŞI YAPILACAK…

Yarıyıl tatilinin sonuna kadar devam edecek olan etkinlik, bir sergi ile kapanacak. Faydalı olduğuna inandığımız bu tür etkinliklerin daha geniş kitleye yayılması dileğiyle kendilerine başarılar diliyoruz…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

KKTC’li tiyatrocular Maltepe’de sahne aldı

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Özakıncı’nın himayesinde çalışmalarına devam eden Tiyatro Aşkh, “Kanatsız Güvercinler” isimli oyunuyla, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. ...