Atatürkçüler, CHP-HDP ittifakını topa tuttu!..

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş’ın HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ile Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde ittifak masasına oturmasının ardından sular durulmuyor. “CHP’yi Atatürkçüler, CHP’liler, vatan ve millet sevdalıları yönetmiyor” diyen Kemalist Halk Partililer – Kadıköy grubunun özel oturumunda davetliler; “Bizi kurtarın artık, ülke elden gidiyor. Lider arıyoruz lider” sözleriyle patlayarak gözyaşlarına engel olamazken Bağımsız Milletvekili Birgül Ayman Güler ve Kemalist Halk Partililer – Kadıköy Grubu Koordinatörü Candeğer Gezer, Türkiye’nin geleceğini masaya yatırdı.

Aden Otel’de gerçekleşen oturumda, siyasi gelişmeler ile birlikte yaşanan kaygı atmosferi değerlendirildi. Uzun yıllar Cumhuriyet Halk Partisi’nde emek veren isimlerin de bulunduğu toplantıda parti içinde yaşanan gelişmeler sert dille eleştirildi. Kemalist Halk Partililer – Kadıköy Grubu ve Müdafa-i Hukuk Grubu tarafından düzenlenen etkinlikte ulusal birliğin inşa edilmesi üzerine atılacak adımlar gündeme geldi.

Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş’ın; her fırsatta lider olarak gördüklerini açıkladıkları Abdullah Öcalan’ı savunan HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ile yan yana ittifak masasında oturması, Kadıköylüleri çılgına çevirmişti.

CHP-HDP İTTİFAK MASASINI “DAĞITMIŞLARDI”…

Geçtiğimiz hafta CHP’nin, terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’ı lider kabul eden HDP ile masaya oturduğunu Kadıköylülerin yüzüne, yine HDP’nin Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan haykırmış, Kadıköylü Atatürkçüler şaka gibi açıklamalar karşısında çılgına dönmüştü. Kemalist Halk Partililer – Kadıköy Grubu ve Müdafa-i Hukuk Grubu üyeleri Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş ve HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan’ın ittifak sözlerine sert tepki göstermiş; “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganları ve yoğun tepki nedeniyle toplantı planlanandan daha önce sonlandırılmak zorunda kalmıştı.

CHP Beykoz Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Canser Efe Özdemir’in çizdiği profilden övgüyle bahseden Kadıköylüler; “İşte geleceğin siyasetçisi” dedi.

18 YAŞINDAKİ LİDERİN SORUSUNA İÇİNİ ÇEKEREK YANIT VERDİ…

CHP Beykoz Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Canser Efe Özdemir’in; “CHP’de Atatürkçülerin sonu ne olacak” sorusuna iç çekerek yanıt veren Milletvekili Birgül Ayman Güler; “Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde ayrılıkçı gruplar var. Bu grupların bir tarafı Barzani’ye, diğer tarafı da PKK’ya kadar dayanıyor. Has Parti’den kalma bir görüş, diğer yandan da Sait Nursiciler var. Soykırım pankartı önünde yürüyen liderleri de var” diyerek partinin ilkeleri dışına saptığını, istifa nedeninin de bu zemine dayandığını vurguladı. Güler, CHP’nin istilaya uğradığını ve işgal edildiğini de sözlerine ekleyerek Vatan Partisi’nin alternatif olabileceğini açıkladı.

Anadolu Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Huriser Sarıuçak; “Türkiye bölünüyor, kurtarın bizi” diyerek içini döktü. Sarıuçak’ın yer yer gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. Katılımcılar, Sarıuçak’ın yorumlarına “Atatürk’ü çok özledik” sözleriyle destek verdi.

VATANSEVERLER YERİNDE DURAMADI, CANDEĞER GEZER SAKİNLEŞTİRDİ…

CHP’nin layık olduğu gibi yönetilmediğine dikkat çeken katılımcılar yer yer sloganlar atarak; “Bizi kurtarın” mesajı verdi. Anadolu Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Huriser Sarıuçak; “Artık yeter, toplayın bizi, bir araya getirin, lider istiyoruz” diyerek gözyaşlarına hakim olamadı. “Türkiye göz göre göre elden gidiyor” diyen davetlileri oturumun yöneticisi Candeğer Gezer’in sakinleştirdi. Toplantının koordinatörlerinden Mahmut Şart da ulusal birliğin inşa edilmesinin önemine dikkat çekti.

Anadolu Partisi Başdanışmanı Nazan Özbaykal; “Tek çözüm partilerin tek çatı altında buluşmasıdır” dedi.

NAZAN ÖZBAYKAL ŞENOLSUN BİRLİKTELİĞE DAVET ETTİ…

Emine Ülker Tarhan tarafından kurulan Anadolu Partisi’nin Başdanışmanı Nazan Özbaykal Şenolsun’un sözleri katılımcılardan yoğun alkış aldı. “Vatanını seven tüm partiler aynı çatı altında toplanırsa başarı gelir. Oylar bölündükçe bir sonuç alamayız. Ülkesine sevdalı partiler tek çatı altında meclise girebilir, böylece tek tek de kendilerini TBMM’de temsil etme olanağını sağlarlar” diyen Şenolsun, Haziran seçimleri için henüz geç kalınmadığının altını çizerek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk temelinde adımlar atılması gerektiğini vurguladı.

CHP’den istifa eden İzmir Bağımsız Milletvekili Birgül Ayman Güler.

Kemalist Halk Partililer – Kadıköy Grubu Koordinatörü Candeğer Gezer, Kadıköy’de terör örgütü sempatizanlarının tehlikeli boyutlara ulaştığına dikkat çekti.

Kadıköy EVlendirme Dairesi’nde CHP-HDP ittifak masasını “dağıtan” isimlerden Mahmut Sert, Atatürkçülük değerleri ile bölücük faaliyetlerinin aynı çatı altında olamayacağına işaret etti.

 

 

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ressam Lian Lutfija göçün izlerini resmetti

Empresyonist (izlenimcilik) sanatın, genç kuşak başarılı temsilcilerinden Lian Lutfija’nın, “Küllenen Zamanlar (As Time Fading Away)” isimli resim sergisi, ...