Atatürk Fen Lisesi

İstanbul Atatürk Fen Lisesi bu kez kros ile salladı

Türkiye’de alanında ikinci olarak 1982 yılında kurulan Kadıköy’deki İstanbul Atatürk Fen Lisesi; mühendislikten tıbba, temel bilimlerden sosyal bilimlere kadar yetiştirdiği sayısız başarılı ismin yanı sıra spor dalında da iddialı bir nesille geliyor. Yoğun ders programlarını spor ile harmanlayan öğrenciler, Okullar Arası Kaymakamlık Yol Koşusu’na üç ayrı kategoride katıldı, kızlar ve erkekler iki ayrı dalda birinciliği göğüsledi.

Atatürk Fen Lisesi

Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü yanında 5. Murad’ın tarihi av köşkünün bulunduğu arazi üzerinde kurulu köklü okulun bahçesindeki asırlık çamların dört mevsim oksijeni, öğrencilerin en büyük enerji kaynağı.

Atatürk Fen Lisesi

ZEKİ, ÇEVİK VE AHLAKLI ÖĞRENCİLER HER ALANDA ARI GİBİ…

Türkiye genelinde sınavlarda yüzde 100 başarı oranını gösteren ve bunu en yakın takip eden öğrencilerin yerleşebildiği köklü okulda bilimsel ve sosyal alanda birçok derece olağan hal alırken, spor alanında da derecelerin gelmesi yüzleri güldürdü.

GÜNEŞ TEBRİK ETTİ, ÖĞRENCİLER YENİ BAŞARILARA HEDEFLENDİ…

İstanbul Atatürk Fen Lisesi Müdürü Muzaffer Güneş, başarıda büyük emekleri olan beden eğitimi öğretmenleri Sezgin Albayrak  ve Aynur Top ile öğrencileri tebrik etti. Okullar Arası Kaymakamlık Yol Koşusu’nda derecelerin ayrıntıları ise şöyle: İstanbul Atatürk Fen Lisesi, yarışmaya üç ayrı kategoride katıldı. Genç Kızlar B kategorisinde takım halinde birinci,  Genç Erkekler A kateorisinde takım halinde 3. ve Genç Erkekler B kategorisinde takım halinde birinciliği göğüsledi. Yine ferdi olarak 10/A sınıfından Melisa Mandız ikinci, 10/D sınıfından Kadir Burak Buldu birinci, 10/C sınıfından Mehmet Kerem Arsoy da ikinci olarak okula madalyaları ile döndü.

Genç Erkekler A Grubu Takım Halinde Üçüncü Olan Öğrenciler: Mert Can, Mert Kaner Tansöker, Ulvi Umut Ata, Şamil Barışık, Abdullah Yılmaz, Mücahit Erdoğan Ünlü.

Genç Kızlarda Takım Halinde 1. Olan Öğrenciler: Melisa Mandız, Bilge Akıncı, Nur Efşan Delikkaya, Öykü Çorbacıoğlu, Selin Özün, Yaren Akan.

Genç Erkekler B Grubu’nda 1. Olan Kros Takımındaki Öğrenciler: Kadir Burak Buldu, Mehmet Kerem Arsoy, Mehmet Ali Kuzin, Berke Ateş, Burak Caymaz, Mert Bozdağ.

Atatürk Fen Lisesi

Türkiye’de alanında ikinci olarak 1982 yılında kurulan Kadıköy’deki İstanbul Atatürk Fen Lisesi; mühendislikten tıbba, temel bilimlerden sosyal bilimlere kadar yetiştirdiği sayısız başarılı ismin yanı sıra spor dalında da iddialı bir nesille geliyor…

Atatürk Fen Lisesi

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...