Hamsi Şöleni

Ataşehirliler Hamsi Şöleni’nde coştu

Ataşehir Belediyesi’nin Ataşehir Artvinliler Derneği ve Karadeniz sivil toplum platformlarıyla birlikte düzenlediği Hamsi Şöleni, geçtiğimiz hafta sonu Küçükbakkalköy Mahallesi’nde gerçekleşti. Yağmurlu havaya rağmen Prestij Caddesi üzerinde gerçekleşen şenliğe, Ataşehirliler tarafından yoğun ilgi gösterildi.

Kemençe, tulum ve akordiyon müziği eşliğinde vatandaşlara hamsi ikramıyla başlayan Hamsi Şöleni kapsamında Karadeniz yöresi halk oyunları ekibinin sahne almasının ardından, Ataşehir Artvinliler Derneği Başkanı ve Ataşehir Belediyesi Meclis Üyesi Tuncay Akın Orhan ile TBMM Başkan Vekili ve CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi konuşma kürsüsüne çıktı. Kürsüde söz alan bir diğer isim de CHP Meclis Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay oldu. Altay, konuşmasında anlattığı Temel fıkrası ile vatandaşları güldürdü.

Hamsi Şöleni

PLAKET VE YÖRESEL MİNYATÜR TULUMU HEDİYE EDİLDİ…

Daha sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, yağmurlu havaya vurgu yaparak; “Fazla konuşma yaparak sizi burada bekletmek istemiyorum. Tüm vatandaşlarıma katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Herkese iyi eğlenceler diliyorum” dedi. İlgezdi tarafından tüm konuşmacılara plaket ve Karadeniz’in yöresel minyatür tulumu hediye edilmesinin ardından, İstanbul Milletvekili ve PM Üyesi Gamze Akkuş İlgezdi ile CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ta birer konuşma yaptı.

Resul Dindar

FİLİZ İLKAY BALTA VE RESUL DİNDAR SAHNE ALDI…

Konuşmaların tamamlanmasının ardından, Türkiye’nin ilk kadın tulum sanatçısı ve aynı zamanda tulum öğretmeni olan Filiz İlkay Balta sahne aldı. Tulum enstrümanıyla eğlenmeye başlayan vatandaşların bir kısmı alkış tutarak eşlik ederken, bir kısmı da horon oynadı. Balta’nın ardından sevilen sanatçı Resul Dindar da Ataşehirlilere unutulmaz bir konser verdi. Sevilen şarkılarıyla Karadeniz rüzgârını Ataşehir’de estiren Dindar, vatandaşlara coşkulu bir gün yaşattı. Konserin ardından vatandaşlar, şenlik alanından mutlu bir şekilde ayrıldı.

Hamsi Şöleni

Yağmurlu havaya rağmen Prestij Caddesi üzerinde gerçekleşen Hamsi Şöleni’ne, Ataşehirliler tarafından yoğun ilgi gösterildi…   

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kelebekler

Kelebekler filmi Maltepelilerle buluştu

Maltepe Belediyesi’nin Ekim ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, yönetmenliğini ve senaryosunu Tolga Karaçelik’in üstlendiği 2018 yapımı “Kelebekler” filminin gösterimi ...