Ataşehirli çocuklardan dünyaya barış mesajı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Çocuk Hakları Günü’nde onları unutmayan Ataşehir Belediyesi, 140 çocuğun katılımıyla belediye binası önünde barış gösterisi düzenledi. Rengârenk şemsiyelerle barış temalı gösteri düzenleyen çocuklar, barış işareti yaparak ve gökyüzüne güvercin uçurarak tüm dünyaya barış mesajı gönderdiler.

Gösteri sonrasında, çocuklar için belediye binasında Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin de katıldığı bir kokteyl düzenlendi ve çocuklara çeşitli hediyeler verildi. Burada yaptığı konuşmada çocuklara seslenen Başkan İlgezdi, şuları ifade etti:

ÇOCUK HAKLARINDA AVRUPA ÜLKELERİNİN GERİSİNDEYİZ…

“Sevgili çocuklarımız, Dünya Çocuk Hakları Günü’nüz kutlu olsun. Bugün sizin gününüz, bu önemli günde bizlerle birlikte olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Maalesef ülkemizdeki çocuk hakları, Avrupa ülkelerinin gerisindedir. Ülkemizin bölgeleri, şehirleri, hatta ilçeleri arasında bile büyük farklılıklar var. Çocuklarımız hem eğitim, hem kültürel, hem de yaşam biçimleri olarak aynı şartlarda yetişmiyorlar. Temennimiz, çocuklarımızın gelecek günlerde daha mutlu, daha güzel, daha sağlıklı koşullarda yetişmesidir.”

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

ECCO

ECCO artık Palladium Ataşehir’de!

İskandinav sadeliğini teknoloji ve şıklıkla buluşturan dünyaca ünlü ayakkabı markası ECCO, Türkiye’deki 10. mağazasını İstanbul’daki Palladium Ataşehir’de açtı. ...