Ataşehir’in cazibesi artacak…

Atasehir

İstanbul İnşaatçılar Derneği Başkanı ve Teknik Yapı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, yabancılara konut satışının sağlayacağı faydaların ekonomik canlılık ve istihdam dışında, alt gelir grubunun ihtiyacı olan ekonomik konutların yaygınlaşmasına da katkı sağlayabileceğini söyledi.

Yabancılara yönelik konutların yapılması ve satılmasının mevcut konut fiyatlarını fazla etkilemeyeceğini savunan Nazmi Durbakayım, bu tür konutların daha butik ve konsept olması nedeniyle, yurtiçi müşterilere sunulan konutlara rakip olmayacağını da sözlerine ekledi.

Ataşehir’in cazibesi artacak… 

Yabancıların konut alımında bugüne kadar Ege ve Akdeniz kıyılarını tercih ettiğini söyleyen Durbakayım; “Ancak İstanbul’da, Ataşehir’in bir finans merkezi olarak ön plana çıkması ve Anadolu’da birçok bölgemizin kültür turizmi olarak dikkat çekmesi, yabancıların seçimlerinde daha geniş bir alana yönelmelerini sağlayacak. Ben, yabancıların sadece oturum için konut almak isteyeceklerini de düşünmüyorum. Yatırım amacıyla da konut almak isteyen yabancıların olabileceğini gözardı etmemek gerekir” dedi.

DSC_4762

Finans Merkezi çalışmaları başladı…

İstanbul’u dünyanın başlıca finans merkezlerinden biri haline getirmek amacıyla Ataşehir’de altyapı çalışmalarına da başlandığı bildirildi. Ataşehir bölgesinde 176 hektar büyüklüğünde bir alana 3-4 yıl içinde kurulması beklenen “Finans Merkezi” projesinin; New York, Londra ve Dubai’dekilerden daha büyük olacağı söyleniyor.

Türkiye’nin ilk finans merkezinin Ataşehir’de kurulma kararının Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinesinde Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Halk Bankası ile Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) katılımıyla merkezin planlama çalışmalarına başlandığı bildirildi.

Master Plan çalışmaları maliyetini kurum ve kişiler karşılayacak…

Proje alanında yer alacak üç banka ve iki kurumun yanı sıra, Emlak Konut ve üç özel kişinin de arsası bulunan alanda kurulacak Finans Merkezi’nin “Master Plan” çalışmalarına ait maliyeti bu kurum ve kişilerin karşılayacağı, bu nedenle çalışmaların öngörülen zamandan daha kısa sürebileceği yine söylenenler arasında…

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepe’de sokak işgaline geçit yok

Maltepe’de sokak işgaline geçit yok

Maltepe Belediyesi sokak işgaline karşı geniş kapsamlı bir çalışma başlatırken, sokaklarda altyapıdan kaynaklı işgallerle ilgili sorunları da yetkili ...