pazar alanı

Ataşehir’e 6 bin metrekare pazar alanı

Esatpaşa ve Örnek mahallelerinde “Yarı Kapalı Pazar Alanı” hayata geçiyor. Ataşehir Belediyesi tarafından toplam 20 bin metrekare alan üzerine hazırlanan proje kapsamında, 6 bin metrekareye yarı kapalı pazar alanı kurulacak. Örnek Mahallesi’nde bulunan kapalı pazar alanı genişletilerek, Esatpaşa Mahallesi’nde yapılacak kapalı pazar alanıyla bir bütün haline getirilecek.

Membran çatı örtüsüyle yapılacak yarı kapalı pazar alanında, vatandaşlar yaz ve kış aylarının hava şartlarından etkilenmeden alışverişlerini rahatça yapabilecek. Bu projeyle bazı vatandaşlar için alışverişin tek ve vazgeçilmez adresi olan pazar alanları; kışın kar ve yağmurdan, yazın ise güneşten korunacak. Ataşehirliler, yarı kapalı pazar alanında kurulacak semt pazarında sebze, meyve, kıyafet, ayakkabı ve aksesuar gibi ürünlere uygun fiyatlara ulaşabilecek; ihtiyaçlarını konforlu, düzenli ve temiz bir şekilde karşılayabilecekler.

DAHA ÇAĞDAŞ BİR HİZMET ALABİLECEKLER…

Ataşehirlilerin daha çağdaş bir hizmet alabilmesi amacıyla pazar alanının yanında otopark, kafeterya, teras alanı, yürüyüş parkuru, çocuk oyun alanları ve dinlenme alanları da olacak. Kapalı pazar alanında alışverişlerini yapan Ataşehirliler, yorgunluklarını alanın içerisinde yer alan kafeteryada giderebilecek.

kapalı pazar alanı

sporvitrini

Hakkında Dilek Karagöz

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Zabıtada yeni dönem

Bütün işlemlerini dijital ortamda sürdüren Pendik Belediyesi, hizmette verimlilik artışına yol açacak yeniliklerine devam ediyor. Teknolojiye yapılan yatırımların meyvelerini ...