Ataşehir’den kışa hazırlık!

Özellikle Ataşehir’in yüksek mahalleleri beyaza büründü. Yeni Çamlıca, Mevlana, Mimar Sinan, Ferhatpaşa ve Kayışdağı mahallelerinde etkili olan kar yağışına karşı Ataşehir Belediyesi de bir dizi güvenlik önlemleri aldı.

ATAŞEHİR BELEDİYESİ HAZIR…

İstanbullular, sabah saatlerine kar ile uyandı. Ataşehir’de de etkili olan kar yağışı sonrasında Ataşehir Belediyesi harekete geçti. Buzlanma ve olası ulaşım sıkıntılarını önlemek adına 1.000 ton tuz ve 500 ton buzlanmayı önleyen solüsyon depolayan Ataşehir Belediyesi, ayrıca 15 araç ve 135 personelini 24 saat hazır bulunduruyor.

ÜCRETSİZ TUZ DAĞITIMI YAPILIYOR

Yapılan çalışmalarda ayrıca Ataşehir sınırları içerisinde bulunan okul, hastane, ibadethane ve kamu kuruluşlarına ücretsiz tuz dağıtımı yapılırken; ev, apartman, iş yeri ve site sakinleri de talepte bulunmaları halinde Ataşehir Belediyesi’nden ücretsiz olarak tuz temin edebiliyor.

SOKAKLARDAKİ DOSTLARIMIZ UNUTULMADI

Dondurucu soğuğa karşı savunmasız kalan sokak hayvanları da Ataşehir Belediyesi tarafından unutulmadı. Kar ve soğuk nedeniyle yiyecek bulamayan sokak hayvanları ve kuşlar için ilçenin belirli noktalarına mama ve yem bırakılıyor. Kar yağışının daha da artması durumunda, Ataşehir Belediyesi personeli sokak sokak dolaşarak, hayvanlar için yem ve mama bırakacak. Ayrıca, Ataşehir Belediyesi’ne bağlı veteriner hekimler de gerekli olması halinde sokakta yaşayan kedi ve köpeklere müdahalede bulunacak.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...