Ataşehir’de yaz bir başka güzel…

Ataşehir’de yaz tatiline çıkan çocuklar, boş vakitlerini Ataşehir Belediyesi’nin açmış olduğu ücretsiz Yaz Sanat Okulları’nda değerlendiriyor. Heykelden müziğe kadar pek çok eğitici kursun verildiği atölyelerde eğitim gören çocuklar, hem keyifli bir yaz geçiriyor hem de öğrenmenin tadına varıyor.

07-15 yaş arası çocukların katıldığı Yaz Sanat Okulları’nın en renkli bölümü olan resim ve dans atölyeleri, el ve beden becerilerinin gelişimine katkı sağlıyor. Resim atölyelerinde çocukların kendi potansiyellerini keşfetmeleri ve hayal dünyalarını geliştirmeleri amaçlanıyor. Dans atölyelerinde ise, farklı ritimleri duyması ve ritimlere uygun hareketlerle dans etmeyi öğrenmeleri amaçlanıyor.

BİLGİ VE BECERİLERİNİ GELİŞTİRİYORLAR…

Çocukların fiziksel, zihinsel ve psikolojik gelişimlerini artırmak amacıyla bu yıl 29 Haziran’dan itibaren hizmet vermeye başlayan Yaz Sanat Okulları’nda uzman eğitmenler eşliğinde birbirinden eğlenceli aktivitelere katılan öğrenciler, bilgi ve becerilerini geliştirme fırsatı buluyor.

BİRÇOK BRANŞTA ATÖLYE ÇALIŞMALARI YAPILIYOR…

27 Temmuzda ikinci dönemi başlayan ve 14 Ağustos’a kadar devam edecek Yaz Sanat Okulları’nda Müzik, Heykel, Kâğıt Mozaik, Enstrüman Yapımı, Drama, Satranç, Becerikli Eller, İngilizce Oyun,  Satranç ve Farkındalık Eğitimi branşlarında atölye çalışmaları yapılıyor.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Planetaryum

Tuzla’ya Planetaryum ve Gözlemevi

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın bilim ve teknolojiye olan ilgisi ve yakınlığı, ilçede yeni eserlerin kurulmasına öncülük ...