Ataşehir’de kediler yeni yuvalarına kavuşuyor…

Çevre ve hayvan dostu projeleriyle ön plana çıkan Ataşehir Belediyesi, sokak kedileri için ilçedeki site ve apartmanların bahçelerine “Kedi Evleri” yerleştiriyor. Bu yıl yerleştirilecek 100 yeni Kedi Evi ile sokak kedileri koruma altına alınırken, mama ihtiyaçları da Ataşehir Belediyesi tarafından karşılanacak.

İlk olarak 2013 yılında başlanan projeyle, Ataşehir genelinde site ve apartmanların bahçelerindeki 150’ye yakın noktaya konulan Kedi Evleri sayesinde sokak kedileri, kış aylarında soğuktan korunuyor. Bu yıl yerleştirilecek 100 yeni kedi evi ile Ataşehir’deki toplam Kedi Evi sayısı 250’ye çıkacak.

Ayrıca, yerel hayvan gönüllülerine kedilerin beslenmesi ile ilgili mama desteği de sağlanıyor. Ataşehir Belediyesi tarafından her Kedi Evi için, hayvan gönüllülerine düzenli olarak 15 kiloluk kedi maması desteği sağlanıyor.

Kedi Evleri, zarar vermek isteyen veya başka amaçlar için kullanmak isteyen vatandaşlar ile sokak köpeklerinden korunmak için, sadece korunaklı site ve apartman bahçelerine konuluyor…

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Grill Branche

Ataşehir Watergarden’da farklı ve iddialı bir mekan; Grill Branche

Ataşehir Watergarden’da her türlü övgüye layık bir mekan açıldı. Farklı kültürlerden esinlenerek oluşturulan menüsü ile dünya mutfağının en ...