Ataşehir’e Hava Kalitesi İstasyonu kurulacak…

Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Hava Kirliliği ve İklim Değişikliği” konulu konferanslar başladı.

Hava kalitesinin önemine ve gerçek hayata dönük etkilerine farkındalık kazandırmak amacıyla hazırlanan proje kapsamında Ataşehir’deki 8 okulun öğrencilerine, belediye personeline ve halka açık olarak konferanslar düzenlenecek; öğrencilere ve kamuoyuna bilgilendirme çalışmaları yapılacak.

HALKA AÇIK BİR KONFERANS DÜZENLENECEK…

Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu tarafından sunulacak “Hava Kirliliği ve İklim Değişikliği” konferanslarının ilk gününde, Prof. Faik Somer Spor Lisesi ve Habire Yahşi Anadolu Lisesi’nde konferanslar düzenlendi. 15 Aralık’a kadar ilçedeki okullarda sürecek konferanslardan sonra, 17 Aralık tarihinde halka açık bir konferans yapılacak.

HAVA KALİTESİ ÖLÇÜLECEK…

Ataşehir Belediyesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliğiyle yürütülen “Ataşehir İlçesi Hava Kalitesinin İzlenmesi ve Modellemesi Araştırma Projesi” kapsamında; modern dünyada önemi hızla artan hava kalitesinin ölçümü, değerlendirilmesi ve bölgede yaşayanların sosyo-ekonomik gelişimi ile hayat kalitesinin arttırılmasına katkı sağlamak amaçlanıyor. Araştırma projesinin ilk adımında, ilçe sınırları içerisinde kurulacak Hava Kalitesi İstasyonu için yer seçimine karar verilecek ve istasyonda ölçümü yapılacak parametreler belirlenecek. Sonrasında, kurulacak bu istasyondan gelen ölçüm sonuçlarının değerlendirilmesi yapılacak. Bölgede elde edilen hava kalitesi ölçüm sonuçları, hava kalitesi standartları ve hava kalitesi indeksi açısından analiz edilerek değerlendirilecek.

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Teknik Yapı Yücelpark

Teknik Yapı’dan Kartal’da yaşam odaklı dönüşüm

Teknik Yapı, günümüzdeki en önemli üç kavramı bünyesinde barındıran Yücelpark’ı satışa sundu. Aile, kazanç ve doğayla iç içe ...