Ataşehir Tiyatro Festivali’ne yoğun ilgi…

Her sene kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan Ataşehir Belediyesi’nin düzenlediği “6. Ataşehir Tiyatro Festivali”, yoğun ilgi ile karşılandı. Sanatseverlerin biletleri ücretsiz temin ettikleri 16 farklı tiyatro oyununun sergilendiği festival, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde başlayarak 19 Nisan’a kadar devam ediyor.

“TERZİNİN TÜRKÜSÜ” İLE BAŞLADI…

Festival süresince Terzinin Türküsü, Hoşgeldin Boyacı, Kayıt Dışı Hamlet, Aykırı Kumpanya, Karanlığın Ötesinden Gelen Sesler, Derviş, Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı, Zübük, Guguk Kuşu, Dolu Düşün Boş Konuş, Pardon Bekar Mısınız?, Kuvayi Milliye Kurtuluş Savaşı Destanı, İstibdat Kumpanyası, Nar-ı Bela, Selamun Kavlen Karakolu ve Göl Kıyısı isimli oyunlar sergileniyor.

İSTANBUL’UN BEKLEDİĞİ FESTİVAL…

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, festivale sadece Ataşehir’den değil, İstanbul’un tüm ilçelerinden talep yoğunluğu olduğunu belirtti. İlgezdi, her sene gerçekleştirdikleri Tiyatro Festivali’nin zenginleşerek büyüdüğünü, Ataşehir ilçesine sanat ve kültür açısından değer kattığını dile getirdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Yassıada

Yassıada anıları bu özel koleksiyonda!

Türk demokrasi tarihine utanç vesikaları olarak geçen Yassıada’nın acılarını ve hüzünlerini yansıtan hatıraların yer aldığı özel koleksiyon, Ata ...