Ataşehir “çevre” için yarışıyor…

Ataşehir Belediyesi tarafından “Ataşehir Ulusal Çevre Konulu Kısa Film Yarışmasının ikincisi düzenleniyor.

Küresel iklim değişikliğinin etkilerinin hızla yaşandığı günümüzde; çevre bilincini arttırarak, ilerleyen yıllarda daha temiz ve daha yaşanabilir bir çevreye kavuşma hedefiyle hareket eden Ataşehir Belediyesi, ilkini geçen sene başlattığı “Ataşehir Ulusal Kısa Film Yarışması”nın ikincisini düzenliyor.

Türk Sineması’na yeni yeteneklerin kazandırılmasına ve çevreye olan duyarlılığın sinema alanında da gösterilerek, çevre bilincinin oluşmasına katkı sağlayan yarışma, profesyonel ve amatör olmak üzere iki kategoride yapılacak. Kurmaca, belgesel, deneysel ve animasyon dallarında en iyi filmlerin seçileceği yarışmada, profesyonel kategoride ödüller 5.000’er TL, amatör kategoride ise 2.000’er TL olacak.

ÇEVRE KONULARINA DİKKAT ÇEKİLİYOR…

Yarışmaya katılacak eserlerde; küresel iklim değişikliğine, nesli tükenmekte olan canlılara, geri dönüşümün önemine, yok olmaya doğru hızla ilerleyen ormanlara, termik ve hidroelektrik santrallerin etkilerine ve benzeri şekilde dünyamızı tehdit eden tüm çevre sorunlarına dikkat çekilmesi amaçlanıyor.

YENİ YÖNETMENLER İÇİN UFUK AÇILACAK…

03 Şubat-02 Mayıs 2014 tarihleri arasında başvuruların yapılacağı yarışmaya; 2012-2014 yıllarında çekilmiş, 30 dakikadan uzun olmayan kurmaca, belgesel, deneysel ve animasyon türünde çevre konulu filmler katılabiliyor. Yarışma sırasında yapılacak etkinlikler ile yarışmada finale kalan yönetmenler, sinemaseverlerle buluşturulacak. Ayrıca, finale kalan yönetmenlerle ve gelecek konuklarla birlikte atölye düzenlenerek, yetenekli yeni yönetmenler için ufuk açıcı çalışmalar başlatılacak.

Daha fazla bilgi almak için buraya tıklayınız.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İKSV’den Kadıköy Belediyesi’ne plaket

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 46’ıncısı düzenlenen İstanbul Müzik Festivali’ne desteklerinden dolayı Kadıköy Belediyesi’ne plaket ...