Ataşehir Belediyesi

Ataşehir Belediyesi farkındalık yaratıyor

Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından, çevre bilinci ve geri dönüşüm konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Ataşehir’deki üç mahalleye daha yeni “Yeşil Nokta” yerleştirildi. Yeni noktaların yerleri Atatürk Mahallesi Çitlenbik Caddesi (park önü), Kayışdağı Mahallesi saat kulesi yanı (Kayışdağı son durak) ve Küçükbakkalköy Mahallesi Şehir Şakir Elkovan Caddesi (Novada AVM yanı) olarak belirlendi. Ataşehir’de 6 olan Yeşil Nokta sayısı, böylece 9’a ulaşmış oldu.

ATAŞEHİR TANE TANE KAPAK TOPLUYOR, ADIM ADIM ENGELLERİ AŞIYOR…

Yeni Yeşil Nokta’ların üzerinde öncekilerinden farklı olarak bilgilendirici LED ekranlar bulunuyor. Bu LED ekranlarda “Ataşehir Bizi Geri Dönüşüme Götür, Çevre Bilinci Burada, Atık Pil Sizden Hediyeniz Bizden, Doğanın Pili Bitmesin, E-atık Hurda Değildir, Ataşehir Tane Tane Kapak Topluyor Adım Adım Engelleri Aşıyor, Yeşil Düşün, Ben Çöp Değilim Geri Dönüşebilirim, Atık Yağlarınızı Dökmeyin” gibi çevre ve geri dönüşüm konulu bilinçlendirici mesajlar ile düzenlenen kampanyalarla ilgili sloganlara yer veriliyor.

Ataşehir Belediyesi

SAYILARI ARTACAK…

Yeşil Nokta konteynerlerinde kitap, kâğıt-karton-kompozit, plastik, metal, cam, plastik kapak, atık pil, bitkisel atık yağ, elektronik atıklar olmak üzere 9 farklı atık toplama ünitesi bulunuyor. Ataşehir Belediyesi tarafından yerleştirilen Yeşil Nokta’ların sayısı, önümüzdeki dönemlerde de büyüyerek devam edecek.

Ataşehir Belediyesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Yassıada

Yassıada anıları bu özel koleksiyonda!

Türk demokrasi tarihine utanç vesikaları olarak geçen Yassıada’nın acılarını ve hüzünlerini yansıtan hatıraların yer aldığı özel koleksiyon, Ata ...