Ataşehir’in incisi “İNCİ REZİDANS” tamamlandı…

22

Ataşehir’in önemli rezidans projelerinden biri olan İnci Rezidans’ın yapımı tamamlandı. 2011 yılı itibarıyla yaşama kapılarını açan İnci Rezidans’ta, herşeyin bir kuyumcu titizliği ile işlendiği yoğun biçimde hissediliyor.

Yüksek kalite, konfor ve estetik…

Yüksek kalite, konfor ve estetiğin mükemmel bir uyum içinde görüldüğü 48 konut ve sosyal tesislerden oluşan projede 30 daire, şimdiden sahiplerini buldu.

Yüzde 85’lik bölümü yeşil alan…

İnci Rezidans’da daire seçeneklerinin 4+1, 3+1 ve 2+1 gibi üç farklı oturma konseptine göre belirlendiği görülürken; projenin 3750 metrekarelik bir alan üzerinde inşa edildiği ve yaklaşık yüzde 85’lik bölümünün yeşil alan olarak ayrıldığı belirtiliyor.

‘Ak Yapı’ imzası taşıyor…

İnşaat sektöründe 20 yılı aşkın tecrübeye sahip Ak Yapı’nın imzasını taşıyan projenin ayrıntılarını, firmanın kurucularından Yaşar Karslı ile konuştuk.

Yaşar Karslı, 90’li yıllarda Anadolu Yakası başta olmak üzere İstanbul’da pek çok inşaat projeleri yaptıklarını, 1997 yılında kurdukları ve bugünlerde dünya standartlarında hazır beton üretimi yapan ‘Ak Beton’ adlı firmalarından aldıkları güç ile özel projeler gerçekleştirmek için seçtikleri ilk örnek olan İnci Rezidans’ta, herşeyin üst seviyede olmasına özen gösterildiğini açıkladı.

3

‘Yok’ların olmadığı akıllı bina…

“İnci Rezidans’ı, kelimenin tam anlamıyla ‘yok’ların olmadığı bir akıllı bina olarak düşünebilmek mümkün” diyen Yaşar Karslı; özelliklerini de şöyle sıraladı:

“Multitek Intercom sistemi, manyetik alarm, tüm odalarda duman dedektörü ve yangın splinkleri, Alurad marka termostatlı radyatörler… Franke’den ankastre ocak, fırın, mikrodalga, çöp öğütme makinası ve bulaşık makinası… İtalyan Aster lake mutfak, Corian marka banyo ve mutfak tezgâhları, Grohe armatürler… Bu markalar sadece ülkemiz için değil, Avrupa’nın da vazgeçilmezleri arasında.”

Tüm odalarda VRV Klima Sistemi…

Seramiklerin Vitra’dan, küvet ve duşakabinlerin ise Huppe’den kullanıldığı İnci Rezidans’ta; doğramaların Rehau’nun 80 mm’lik yurtdışı serisi, parkelerin de Güral Parke’nin VIP serisinden seçildiğini belirten Yaşar Karslı; İnci Rezidans’ta bütün camların akustik özellikli olup, ısı ve ses geçirmediğini, klimaların dünyanın en iyilerinden biri kabul edilen Daikin’dan, çelik kapıların ise Özstil’den tercih edildiğini söyledi.

Açık ve kapalı yüzme havuzu, spor merkezi…

“Biri tam 160 metrekare olmak üzere, açık ve kapalı iki adet yüzme havuzunun bulunduğu İnci Rezidans’ta; Jakuzi ve Duşakabin, Bay ve Bayan Sauna, Fitness Center, Çocuk Oyun Odası, Hobi Salonu, Masa Tenisi, Toplantı Odası ve her türlü ihtiyaca cevap verebilecek bir cafe konsepti bulunmakta” diyen Yaşar Karslı; Otis marka iki hızlı asansörün bulunduğu binada ayrıca yangın asansörü, şebeke suyunu arıtma sistemi, bina içinde ve dışında maksimum görüşe sahip güvenlik kameraları donanımı, her daire için iki araçlık kapalı otopark ile mini basket sahası ve yürüyüş parkurunun da bulunduğunu sözlerine ekledi.

5

Çok ciddi bir donatı özelliği var…

Önemli bir hazır beton markasının da sahibi olan Ak Yapı’nın kurucularından Yaşar Karslı; “İnci Rezidans’ı bir prestij projesi olarak inşa ettik. Hiçbir fedakârlıktan kaçınmadık. Örneğin, ‘Bina Önem Sayısı’ diye bir kriter vardır ve bu değer 1.00’lere kadardır. Biz burada 1,35 olarak uyguladık. Beton firması da olmamız nedeniyle çok sağlam ve ABD standartlarında bir yapı oldu. Çok ciddi bir donatı özelliği var” dedi…

1

Muhteşem manzarasıyla ortak teras…

İnci Rezidans’ın 10. katında oluşturulan 130 metrekare büyüklüğündeki muhteşem manzaralı teras ile Otis marka iki büyük ve hızlı asansörün bulunduğu binada; ayrıca yangın asansörü, şebeke suyunu arıtma sistemi, bina içinde ve dışında maksiumum görüşe sahip güvenlik kameraları donanımı, her daire için iki araçlık kapalı otopark ile mini basket sahası ve yürüyüş parkuru da bulunuyor… 

2

4

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ayşe Ekiz

Bizbize Fasıl’da Ayşe Ekiz rüzgârı

Türk Sanat Müziği’nin güçlü seslerinden Ayşe Ekiz, geçtiğimiz hafta sonu Ataşehir Bizbize Fasıl’a konuk oldu. Mekanın müdavimlerinden gelen ...