Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/anadoluyakasi/public_html/wp-content/plugins/premium-seo-pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 483

Asya – Avrupa arası sadece 3 dakika…

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Marmaray Projesi ile iki kıta arasındaki mesafenin sadece 3 dakikaya düşeceğini açıkladı.

Bakan Yıldırım, bugünkü İstanbul trafiğinde Sirkeci’den Kadıköy’e gitmenin zaman zaman 3 saati aştığını ifade ederken, Marmaray sayesinde bu sürenin 3 dakikaya ineceğini ve 1 milyonu aşkın İstanbulluyu taşımanın mümkün hale geleceğini belirtti.

“AKILLI TRAFİK UYGULAMALARI YAYGINLAŞTIRILMALI…”

Karayollarında ise akıllı trafik uygulamalarının yaygınlaştırılması gerektiğine dikkat çeken Yıldırım; ”Trafiğin yoğun olduğu saatlerdeki trafik yönetimi ile seyrek olduğu saatlerdeki yönetim aynı olmamalı” dedi.

AÇILIŞ 29 EKİM’DE…

Binali Yıldırım, Marmaray Projesi ile beraber İstanbul tarihinin 8.500 yıla kadar uzandığının ortaya çıktığını belirtirken, açılışın 29 Ekim’de gerçekleştirileceğini belirtti. “Marmaray, uluslararası ulaşım koridorunun halkasını oluşturuyor” diyen Bakan Yıldırım, İstanbul’da toplu taşımanın daha çok özendirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi ve “İstanbul’da katlanabilir bir trafik hedeflenmeli” ifadelerini kullandı.

“İSTANBUL TRAFİĞİ YÖNETİLEBİLİR HALE GELECEK…”

Yıldırım, altyapıda entegrasyonun tam olarak yapılamadığı için trafik sorunun sürdüğünü belirtirken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kent içi trafik yönetimini devralma önerisini desteklediğini ve böylece İstanbul trafiğinin daha yönetilebilir hale gelebileceğini söyledi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

15 Temmuz Şehitler Meydanı

Yeni görünümüyle 15 Temmuz Şehitler Meydanı

Göreve geldiği 2004 yılından bu yana başlattığı hizmet seferberliğiyle Ümraniye’yi İstanbul’un parlayan yıldızı haline getiren Belediye Başkanı Hasan ...