Aşiyan Musiki Derneği

Aşiyan Musiki Derneği’nden yılın son konseri

Kadıköy’ün önemli değerleri arasında gösterilen Sadık Kavas yönetimindeki Aşiyan Musiki Derneği, 15 yılı aşkın tarihindeki 62, 2018 yılının ise son konserini geçtiğimiz akşam verdi. Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Salonu’nda gerçekleşen konsere ilgi büyüktü.

Sunuculuğunu Aşiyan Musiki Derneği kurucularından Handan Kavas’ın yaptığı gecede, iki de konuk sanatçı vardı. Konser, koronun kadın sesleri arasında yer alan Aysel Gündüz’ün seslendirdiği, Hacı Arif Bey’in “Ey Ateşi Gam Bağrımı Yak” adlı şarkıyla başladı.

10. YILINI DOLDURANLARA PLAKET…

Konserin akışı içinde, Aşiyan Musiki Derneği’nde 10. yılını dolduran koristlere plaket töreni de yer aldı. Sazlarla birlikte toplamda 50 kişiden oluşan koronun performansı ve koristlerin seslendirdiği şarkılar, konuklardan büyük alkış aldı.

AYSEL İPAR VE ZEKİ ÇETİN, KONUKLAR ARASINDA…

Konseri izlemeye gelenler arasında, Türk  Sanat Müziği’nin unutulmayan sanatçıları da vardı. Bu sanatçılar arasında Aysel İpar ve Zeki Çetin, objektiflerimize takılan sadece ikisiydi. Yeditepe Üniversitesi öğretim görevlileri ve TRT Müzik Dairesi’nden bazı çalışanlar da konseri izledi.

BURCU GÖKTÜRK & İBRAHİM SUAT ERBAY, KONUK SANATÇI…

Programı muhteşem kılan iki konuk sanatçı da vardı. TRT sanatçıları olarak lanse edilen Burcu Göktürk ve İbrahim Suat Erbay’ın önümüzdeki yıllarda adlarından çok söz ettireceklerine vurgu yapan Handan Kavas, “Bu ikiliye dikkat” dedi. İki sanatçının performanslarının ardından kopan alkışlar, Kavas’ı teyit eder nitelikteydi.

MART 2019’DA MÜNİR NURETTİN SELÇUK GECESİ…

Konser sona erdiğinde, Handan Kavas’ın yaptığı açıklama konukları hayli heyecanlandırdı. “Eğer bir aksilik olmaz ise, 10 Mart 2019 tarihinde Aşiyan Musiki Derneği olarak Üstad Münir Nurettin Selçuk Gecesi’ne hazırlanacağız” diyen Handan Kavas, “Hepinizi o özel gecede birlikte olmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Gecenin sunuculuğunu da yapan Aşiyan Musiki Derneği kurucularından Handan Kavas, bir de şarkı seslendirdi…

Aşiyan Musiki Derneği

Gecenin sonunda iki konuk sanatçı Burcu Göktürk ve İbrahim Suat Erbay’a, konsere katkılarından dolayı birer plaket takdim edildi…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Tramola

Özlem Çetinkaya’nın yeni aşk romanı Tramola

Aslında Çok Kolay, Sana Söyleyeceklerim Var Anne ve Biraz Senden Biraz Benden adını taşıyan kitapların yazarı Özlem Çetinkaya’nın ...