Artist in Residence’da ilk eserler görücüye çıktı…

Beykoz’da cam sanatçıları için üretim, araştırma ve geliştirme platformu oluşturmayı amaçlayan “Artist in Residence” projesi kapsamında cam sanatçıları tarafından üretilen ilk eserler, sanatseverlerle buluştu. Cam Ocağı Vakfı, İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ve Beykoz Belediyesi ortaklığıyla gerçekleştirilen projede, Türkiye ve dünyadan 16 sanatçı yer alıyor.

Cam Ocağı Vakfı tarafından ağırlanan cam sanatçılarının ürettikleri özgün eserler, vakıf merkezinde açılan sergiyle cam meraklıları ve sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sergide projenin ilk dönem sanatçıları olan Ondrej Novotny, Agah Barış Can Aksakal, Eeva Kasper-Russak ve İpek Kosova’nın eserleri yer aldı. Birbirinden farklı teknik ve yaklaşımlarla üretilen eserler, ziyaretçiler tarafından ilgi ve beğeniyle incelendi.

BEYKOZ’UN ADI CAM SANATIYLA DUYURULACAK…

Etkinlikte projeye katılan sanatçılar tarafından sıcak cam gösterileri de sunuldu. Beykoz’un adını cam sanatıyla duyuracak olan “Artist in Residence” kapsamında bir sergi de Beykoz Belediyesi’nin desteğiyle Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde açılacak.

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İKSV’den Kadıköy Belediyesi’ne plaket

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 46’ıncısı düzenlenen İstanbul Müzik Festivali’ne desteklerinden dolayı Kadıköy Belediyesi’ne plaket ...