Artık onların da başlarını sokacak bir evleri var!

Kadıköy’de parklarda yaşayan kediler, artık üşümeyecek. Kadıköy Belediyesi, soğuk ve yağışlı havalar nedeniyle sokakta zor durumda kalan ve parklarda yaşayan kediler için yaptırdığı kedi evlerini parklara koydu.

Ahşap, iki katlı kedi evleri; Özgürlük, Yoğurtçu ve Fenerbahçe Parklarına yerleştirildi. Mama ve su kapları da bırakılan kedi evlerini, kediler kısa sürede sahiplendi.

Kedi evlerindeki mamaların sürekli yenileneceğini kaydeden Kadıköy Belediyesi Veteriner Müdürü Ali İhsan Mete, parklara 13 kedi evinin konulduğunu ve ihtiyaca göre diğer parkalara da kedi evleri konulacağını söyledi.

Mete, hava koşullarının özellikle sokak hayvanlarının hayatını riske soktuğunu kaydederek, zor durumdaki diğer sokak hayvanlarının da barınakta korunmaya alınacağını, vatandaşların bu durumdaki hayvanların kurtarılması için (0216) 542 50 52 no’lu telefondan belediye ile irtibata geçmelerini istedi.

sporvitrini

Hakkında İrem Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy sineması eski günlerine dönüyor

Kadıköylülere ilk olarak 1967 yılında kapılarını açan ve Kadıköy’ün en eski sinemalarından biri olan Kadıköy Sineması, hazırlanan projelerle ...