ARTEV Sanat’ta uluslararası suluboya sanatçıları…

ARTEV Sanat Galerisi, uluslararası suluboya sanatçılarının eserlerinden oluşan özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor.

Bağdat Caddesi’nin Feneryolu bölümünde 15 yılı aşkın süredir hizmet veren sanat galerisini kentsel dönüşüm nedeniyle terk etmek zorunda kalan Nilgün Böcekçi; “Yeni yerimizdeki ilk sergiye özel bir koleksiyon ile başlamak istedik. Değerli dostumuz Can Berktaş bu arzumuzu kabul etti ve suluboya dünyasının en güzel eserlerinden oluşan koleksiyonundan bir bölümün sanatseverlerle buluşmasını sağladı” dedi.

JOHN YARDLEY’DEN PAUL JACKSON’A, LİU Yİ’DEN ELENA BAZANOVA’YA…

Yaklaşık 40 parça suluboya eserin yer aldığı sergide John Yardley’den Paul Jackson’a, Liu Yi’den Elena Bazanova’ya kadar dünyanın en iyi suluboya ustalarının çalışmaları sergileniyor. 10 Aralık 2015 tarihine kadar görülebilecek olan çalışmalar arasında, Çinli suluboya ustası Liu Yi’nin İstanbul’da yaptığı iki çalışma da yer alıyor. Sanatçı, yukarıdaki çalışmasında Kadıköy İskelesi’nde fotoğrafını çektiği bir Türk kızı ile kendi ülkesindeki bir Çinli kızı tuvale taşımış.

ARTEV SANAT GALERİSİ

Fenerbahçe Mah. Kurukahveci Sok. Onur Apt.  No:3 Kadıköy 

www.artevsanatgalerisi.com

 

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İKSV’den Kadıköy Belediyesi’ne plaket

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 46’ıncısı düzenlenen İstanbul Müzik Festivali’ne desteklerinden dolayı Kadıköy Belediyesi’ne plaket ...