Artev Sanat Galerisi’nde Serap Atala Sergisi

Artev Sanat Galerisi, Serap Atala’nın doğaya ait izlenimlerinden oluşan ikinci kişisel resim sergisine evsahipliği yapıyor.

Serap Atala, resimlerinde duygu ve soyutlamalara göz kırpan düzenlemelerle  birlikte,  sessiz  ve  dingin bir dil kullanarak iç dünyasını yansıtıyor. Resmettiği kedi, tavuk, keçi gibi doğa kahramanları birer konu olmaktan uzaklaşıp, izleyene duygusal anlatımlar iletiyor. Resim dilini içtenlikli, duyarlı kendini ifade etme aracı olarak kullanıyor.

ARTEV

Serap Atala hakkında…

1959 İstanbul doğumlu. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. 1984-1994 yılları arasında resim öğretmenliği yaptı. Sonrasında özel derslere ve resim çalışmalarına ağırlık verdi. Halen çalışmalarına Caddebostan’daki atölyesinde devam etmekte ve çocuklara özel resim dersleri vermektedir. 30 karma sergiye katılmış olup, 1 kişisel sergi açmıştır.

Serap Atala’nın ikinci kişisel resim sergisi, 14 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında Artev Sanat Galerisi’nde izlenebilir.

Detaylı bilgi için: www.artevsanatgalerisi.com

 

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Cumhuriyet Korosu

Cumhuriyet Korosu, Küçükyalı’da sahne aldı

Maltepe Belediyesi Cumhuriyet Korosu, Küçükyalı Mahallesi Adnan Kahveci Parkı’nda unutulmaz bir konsere imza attı. Türkiye Cumhuriyeti’nin 95, Maltepe’nin ...