Arkadaş Pasta yenilendi…

Pastacılık sanatının ünlü markalarından “Arkadaş Pasta”, 15’inci yılına yeni yüzüyle giriyor. 2000 yılında Melal Aloğlu tarafından butik pasta üretmek üzere Kalamış’ta kurulan Arkadaş Pasta, almış olduğu yenilenme kararını hizmet verdiği özel müşterileri ve dostları ile paylaştı.

Bu amaçla bir kokteyl düzenleyen marka, yeni bir ortaklık yapısıyla yeni bir oluşuma da girdiklerini açıkladı. Bugüne kadar sadece özel pasta üreten Arkadaş Pasta; yeni oluşumuyla tuzlu ve tatlı çeşitleri, çiçek ve baby shower organizasyonlarına da imza atacak.

YENİ YÜZLER, YENİ LOGO, YENİ ÜRÜNLER, YENİ LEZZETLER…

Kalamış Eflatun Sokak üzerindeki merkezlerinde 27 Eylül Cumartesi günü düzenlenen tanıtım kokteyline çok sayıda davetli katıldı. Ünlü gurme yazarlarından Özlem Mekik ile Yeme – İçme Yazarı Elif Yirmibeşoğlu’nun da katılarak lezzetlerini test ettiği Arkadaş Pasta’nın yeni logosu da çok beğenildi. Markanın kurucusu Melal Aloğlu’nun oğlu Cem tarafından düzenlenen logonun bu kadar beğenilmesi ise en çok Aloğlu Ailesi’ni mutlu etti.

LALE TERZİHAN VE REZZAN KILIÇÇIOĞLU DOPİNGİ…

Arkadaş Pasta’nın Melal Aloğlu ile birlikte yeni yüzünü oluşturan iki ismin, Lale Terzihan ve Rezzan Kılıççıoğlu olduğu açıklandı. Aynı zamanda iyi bir gurme olup, göz kamaştırıcı tasarımlarıyla dikkatleri çeken Fancy Mücevherat’ın sahiplerinden Lale Terzihan ile aslında filoloji eğitimi alıp, çok geniş bir tasarım görüşüne sahip Rezzan Kılıççıoğlu’nun, bu yeni oluşumda hayli önemli başarılara imza atabilecekleri konuşulmaya başlandı.

GÖRSELLİĞİN LEZZET İLE BULUŞMASI…

Arkadaş Pasta’da butik pasta üretimi ile ilgili açıklamada bulunan Melal Aloğlu; “Elbette görsellik de önemli, ancak biz ‘önce lezzet’ diyoruz. Buna görselliği de eklediğimiz zaman muhteşem bir görüntü ortaya çıkıyor. Neredeyse 15 yıldır aynı ekiple çalışıyoruz. Hazır tozlar gibi katkı maddelerini kesinlikle kullanmıyoruz. Evimizde kullandığımız malzemelerin aynısını kullanıyoruz” şeklinde konuştu.

DÜĞÜN, NİŞAN, DOĞUM GÜNÜ PASTALARI…

Kurumsal firmalar için özel pasta tasarımları yaptıklarını da sözlerine ekleyen Melal Aloğlu; “Çok önemli davetlerde bazı catering firmalarına destek veriyoruz. Ancak yoğunluğumuzu düğün, nişan ve doğum günü pastaları oluşturuyor. Tamamen sipariş üzerine özel olarak üretiyoruz. Burada aracılığınızla da bir uyarıda bulunmak istiyorum. Pasta üretimi, olağanüstü bir hassasiyet gerektiriyor. Bu konuda üretenlerin de, tüketenlerin de dikkatli ve seçici olmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

Arkadaş Pasta’nın yeni yüzünü oluşturan üç ismin, aynı zamanda son derece uyumlu dostluklarının da olduğunu öğrendik. Pastacılığın anavatanı kabul edilen İngiliz ekolünü, almış olduğu İngiliz Filolojisi eğitimi ile bütünleyen Rezzan Kılıççıoğlu’nun bu yeni oluşuma hayli renk katacağı, onu tanıyan dostları tarafından aktarılıyor…

Arkadaş Pasta’nın yeni yüzü için düzenlenen tanıtım kokteyline ünlü gurme yazarlarından Özlem Mekik, Time Out İstanbul Yazarı Elif Yirmibeşoğlu, Kadıköy Life Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Canan Toprakkaya, Magazinsel Haber Portalı Yönetmeni Cenk Şefik, Anadolu Yakası Medya Grubu Başkanı Kadir Toprakkaya da katıldı…

Arkadaş Pasta’nın yeni yüzünün tanıtım kokteylinin konukları arasında Selvi Ailesi de vardı. Canan Toprakkaya, Zeliha Selvi, Zahide Selvi Terzihan, Handan Selvi ve Kadir Toprakkaya…


sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Palladium Ataşehir

Hermes’ten Palladium Ataşehir’e 7 ödül birden

JLL Türkiye tarafından yönetilen şehrin değişmeyen modası Palladium Ataşehir,  “Masal Küresi Şenliği” ve “Yeni Yıl Melodisi” etkinlikleriyle Hermes ...