Anne ve oğlunu bağlayıp lüks villayı soydular!..

Beykoz’da site içindeki villaya gelen yüzleri maskeli 5 kişi, evde bulunan anne ile oğlunu el ve ayaklarından bağlayarak etkisiz hale getirdikten sonra yaklaşık 3 bin dolar, ziynet eşyaları ve anahtarını aldıkları cipi çalarak kaçtı.

Olay, geçtiğimiz akşam saat 21.00 sıralarında Beykoz’da bulunan lüks bir sitede meydana geldi. İddiaya göre 4 katlı villaya gelen yüzleri maskeli 5 kişi, villadaki köpeğin dışarı çıkması için açık bırakılan evin arka bahçe kapısını fırsat bilerek içeri girdi. Şüpheliler, evin salonunda oturan bir kadını, el ve ayaklarından ip ve koli bandıyla bağlayarak etkisiz hale getirdi. Evde bir kişinin daha olduğunu fark eden soyguncular, onu da aynı yöntemle etkisiz hale getirdi.

3 BİN DOLAR, ZİYNET EŞYALARI VE ARABA…

Soyguncular, buldukları kasa boş çıkınca kadının yatak odasına girip, masanın üzerinde bulunan yaklaşık 3 bin dolar para ve piyasa değeri yüksek olduğu öğrenilen 4 kol saati ile bir otomobil anahtarını alarak otoparka yöneldi. Soyguncular, otoparkın otomatik kapısı açılmayınca yine ev sahibine ait bir başka aracı alarak olay yerinden kaçtı. Şüphelilerin villadan ayrıldığını fark eden kadın, olayın hemen sonrasında bileklerindeki bağı kazağını sıyırarak çözmeyi başardı. İplerden kurtulan ev sahibi, üst kattaki oğlunu kurtarıp, 155 Polis İmdat hattını aradı.

ÇALINAN CİP, TERK EDİLMİŞ HALDE BULUNDU…

Olay yerine gelen polisler, mağdur kadının ifadesini aldıktan sonra şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışma başlattı. Çalınan 34 EL 9080 plakalı cip, yaklaşık 1 saat sonra Beykoz Soğuksu Mahallesi Karadut Sokak üzerinde terk edilmiş halde bulundu. Araç, Olay Yeri İnceleme polislerinin yaptığı çalışmanın ardından Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne çekildi. Aynı dakikalarda 4 katlı villada da çalışma başlatan polis ekipleri, çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Polis, kendi aralarında Rusça konuştuğu öğrenilen şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yeşil Okul

Yeşil okullardan doğaya 500 fidan

Beykoz Belediyesi’nin çevreci nesiller için 10 yıldan bu yana yürüttüğü Yeşil Okul Projesi kapsamında, ilçedeki 60 okuldan öğrenciler ...