“Anılar ve Müzik”, hocaların hocasını ağırladı…

Hocaların hocası Süheyla Altmışdört, Caddebostan Kültür Merkezi’nde Kadıköy Belediyesi Suadiye & Müzik Gönüllüleri ev sahipliğinde düzenlenen “Anılar ve Müzik” programının konuğu oldu.

Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim ve Danışma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Nesibe Müsevitoğlu’nun 6 yıl önce başlattığı, sanatçıların yaşam belgeseli niteliğindeki “Anılar ve Müzik” programının 68.’sine konuk olan Süheyla Altmışdört, doyumsuz sohbeti ile geceye damgasını vurdu.

DAKİKALARCA AYAKTA ALKIŞLANDI…

Yetiştirdiği öğrencilerle İstanbul Musikisi’nin tarihine geçen ve “Hocaların hocası” diye anılan Altmışdört’ü, bu anlamlı gecesinde öğrencileri de yalnız bırakmadılar. Bir ara sahnede ayağa kalkıp, kendisini izlemeye gelen öğrencilerini sahneden yöneterek büyük bir koro oluşturan büyük ustanın bu davranışı, büyük beğeni kazandı ve dakikalarca alkışlandı.

MUHTEŞEM KONSER İZLEYİCİLERİ MEST ETTİ…

Gecede, Süheyla Altmışdört’ün yetiştirdiği İstanbul Üniversitesi ve Haliç Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Koro Şefi, Ses Sanatçısı Elif Ahıs ile Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu Ses Sanatçısı Münip Utandı da hocalarını yalnız bırakmadılar ve Klasik Türk Musikisi’nden oluşan muhteşem bir konser verdiler. Sanatçılara; Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu sazendeleri Lütfiye Özer (Klasik Kemençe), Serap Çağlayan (Kanun) ve Ege Köprek Yıldız (Tambur) eşlik ettiler.

HOCALARIN HOCASI HAYRANLIK UYANDIRDI…

Unutamadığı birçok anısının olduğunu, ancak kendisini en çok öğrencileri ile ilgili anıların etkilediğini ve güldürdüğünü ifade eden Altmışdört’ün anlattığı anılar, hem kendisinin hem de öğrencilerinin gülümsemelerine neden oldu. İleri yaşına rağmen muhteşem bir hafızaya ve esprili bir anlatım yeteneğine sahip olan Türk Musikisi’nin hocalarının hocası Süheyla Altmışdört, büyük hayranlık uyandırdı.

PROGRAMI SONUNA KADAR AYAKTA İZLEDİLER…

Kalabalık nedeni ile oturacak yer bulamayan izleyiciler, bir süre sıkıntılı anlar yaşasalar da salonu terk etmeyerek, programı sonuna kadar ayakta izlediler. Gece, Suadiye Gönüllüleri Başkanı Ümit Ağan ve Nesibe Müsevitoğlu’nun sanatçılara teşekkür plaketi ve çiçeklerini sunmaları ile sona erdi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İş ve sanat dünyasını buluşturan sergi: Sanat Her Yerde

Otomotiv sektörünün önde gelen isimlerinden Ulugöl Otomotiv, sanata ve sanatçıya verdiği desteği sürdürüyor. Firmanın Satış Müdürü Yeşim Teoman’ın ...