Anadolu Yakası

Anadolu Yakası’nda köprülere bakım onarım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Yakası’nın en işlek yerlerinde yer alan köprülerde bakım ve onarım çalışmaları yaptı. Bu kapsamda Altıntepe Köprüsü, Küçükyalı Kadir Has Durağı Köprüsü ve Bostancı Köprüsü yeniden elden geçirilerek, tüm İstanbulluların hizmetine sunuldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı Anadolu Yakası Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda, Altıntepe Köprüsü’nün dökülen betonarme aksamı yeniden boyandı. Darbeler nedeniyle kırılan ve demirlerin açığa çıktığı bölgeler, özel tamir harcı ile onarıldı. Altıntepe Köprüsü’nde ayrıca basamaklarda oluşan kırıklar özel tamir harcı ile giderilerek, köprünün su giderlerindeki problemler çözüldü.

KÖPRÜLER ELDEN GEÇİRİLDİ…

Yenilenen diğer bir köprü olan Küçükyalı Kadir Has Durağı Köprüsü’nde ise, boyası dökülen çelik aksam kısmen yeniden boyandı. Köprünün ayrıca korkulukları ve basamaklarındaki çelik rıhtları yeniden boyanarak, darbeler ve çarpmalar nedeniyle kırılan ve demirlerin açığa çıktığı köprü yüzeyleri özel tamir harcı ile onarıldı. Köprünün basamaklarında oluşan kırıklar da özel tamir harcı ile onarılarak, bu onarılan bölgeler de yeniden boyandı. Elden geçirilen köprülerden bir diğeri de Bostancı Yaya Köprüsü oldu. Köprünün çalınan su gideri, ızgaraları yerine konuldu ve hasarlı su gideri boruları yenilenerek onarıldı.

Anadolu Yakası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Yakası’nın en işlek yerlerinde yer alan köprülerde bakım ve onarım çalışmaları yaptı. Bu kapsamda Altıntepe Köprüsü, Küçükyalı Kadir Has Durağı Köprüsü ve Bostancı Köprüsü yeniden elden geçirilerek, tüm İstanbulluların hizmetine sunuldu…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepeliler güne sabah sporu ile başlıyor

Maltepeliler güne sabah sporu ile başlıyor

Maltepeliler sabah sporu için parklarda buluşuyor ve “sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” diyerek, ilçe belediyesinin “Güne Sporla Başla” ...